browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Warszawa da się lubić…

Opublikowano przez 9 marca 2019 Możliwość komentowania Warszawa da się lubić… została wyłączona

Nieco senni, ale ciekawi wrażeń, zebraliśmy się 28 lutego 2019 r. o godzinie 3.30 pod budynkiem choszczeńskiego gimnazjum. Właśnie rozpoczynaliśmy wraz z kolegami z Zespołu Szkół Nr 1 wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie  w ramach projektu “Wiedza kluczem do sukcesu”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na miejsce dotarliśmy o godzinie 11.00. Zaraz potem udaliśmy się do centrum, którego celem jest popularyzowanie nauki w bardzo interesujący sposób, współpraca z naukowcami i nauczycielami, a według misji instytucji także “inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi”. Ilość atrakcji, jakie na nas czekały, sprawiły, że poczuliśmy się jak dzieci, które dostały wymarzoną zabawkę. Kolejnym punktem były zajęcia w laboratoriach: biologicznym, chemicznym, fizycznym i robotyki. W ciągu dwóch godzin uczniowie mogli samodzielnie wyprodukować wodór, wykonać mydło, zaprogramować swojego robota, a także bliżej przyjrzeć się zjawiskom termicznym i akustycznym. To nie koniec atrakcji w tym dniu. Prawdziwym rarytasem okazała się projekcja filmu 3D “Na skrzydłach marzeń”. To niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem czy samolotem. No i “odlecieliśmy”.

Drugi dzień naszej eskapady rozpoczęliśmy od pysznego śniadania w hotelu Aramis, w którym nocowaliśmy, a następnie kontynuowaliśmy przygodę z nauką w Centrum Nauki Kopernik. Po zajęciach laboratoryjnych udaliśmy się na spacer po Warszawskiej Starówce.

Szkoda, że czas minął, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pora wracać do domu. Wyjechaliśmy tuż po godzinie 15.00, omijając na szczęście wielkomiejskie korki, bo przecież zaczynał się weekend. Podziwialiśmy jeszcze zza szyby piękną panoramę stolicy. No cóż, żegnamy się, ale mamy nadzieję na kolejne spotkania.

Agnieszka Kurpiewska

Comments are closed.