browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Laury w Szczecinie

Opublikowano przez 8 marca 2019 Możliwość komentowania Laury w Szczecinie została wyłączona

Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie 7 marca 2019 r. zaprosił recytatorów z naszej szkoły na XI Wojewódzki Konkurs i Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi oraz Prezydenta Miasta Szczecina i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Wśród 39 uczestników konkursu obecna była młodzież z Koszalina, Lipian, Stargardu, Goleniowa, Szczecina i Choszczna. Wykonawcy prezentowali wysoki warsztat recytatorski i wokalny, a wśród nich obecni byli prawdziwi artyści sceny.

W konkursie recytatorskim Zespół Szkół Nr 2 reprezentował Łukasz Sieklucki z IVTB, który przygotował utwór Romana Brandstaettera, nagrodzony II miejscem i tytułem Laureata. Ciekawą interpretację wiersza Tadeusza Różewicza zaprezentowała Natalia Rosłon z IVTH, którą Jury nagrodziło wyróżnieniem.

Jury jednogłośnie oceniło występ Jakuba Skorego z IVTB i przyznało naszemu tegorocznemu maturzyście I miejsce i tytuł Laureata w kategorii Religijnej Poezji Śpiewanej za wykonanie pieśni z repertuaru Piotra Cugowskiego.

Przed zespołem recytatorów naszej szkoły kolejne zmagania konkursowe, do których się przygotowujemy, zgłębiając tajemnice poezji i piękna języka polskiego.

Lilla Rybka

Comments are closed.