browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Sportu Szkolnego 2019

Opublikowano przez 24 marca 2019 Możliwość komentowania Dzień Sportu Szkolnego 2019 została wyłączona

21 marca – dzień wagarowicza w Zespole Szkół Nr 2, jak zawsze spędziliśmy na sportowo. Zanim przystąpiliśmy do zmagań odbył się apel, podczas którego tradycyjnie był czas na podsumowania minionych wydarzeń. Dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, podsumowała szkolne turnieje: w piłkę nożną chłopców, gdzie bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z IA BSIS; w piłkę siatkową, który wygrała klasa IIA BSIS; meczu towarzyskiego piłki nożnej dziewcząt – i tu również laury zgarnęły dziewczęta z IIB BSIS. Wszystkim zwycięzcom nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli atrakcyjne nagrody. Podsumowano również występy naszych recytatorów i pieśniarzy: Natalii Rosłon z IVTH, Łukasza Siekluckiego i Jakuba Skorego z IVTB. Następnie Natalia Andruszkiewicz z IIB BSIS i Kacper Dubowik z IIIA dokonali symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego, a dyrektor Barbara Ciecierska uroczyście otwarła Dzień Sportu Szkolnego.

Do konkurencji sportowych przystąpiły wszystkie klasy. Uczniowie grali w piłkę siatkową, rzucali do kosza na czas, przeciągali linę, wyciskali na siłowni szkolnej, biegali na bieżni, kapkowali, rzucali piłką lekarską, skakali wzwyż, jak również brali udział w konkurencji pt. ile zmieści skrzynia (dla niewtajemniczonych – konkurencja polega na zrobieniu różnych rewolucji akrobatycznych na skrzyni gimnastycznej przez jak największą liczbę uczniów danej klasy). Konkurencje były punktowane wg regulaminu. Dodatkowo doliczane były punkty za gazetkę sportową, którą poszczególne klasy przygotowują od początku roku szkolnego, jak również punkty za frekwencję na początku i na końcu zawodów.

W tym roku tytuł najbardziej usportowionej klasy zdobyła klasa III TB wraz z trenerem Andrzejem Zakrzewskim. Wszystkim uczestnikom Dnia Sportu Szkolnego dziękujemy za zaangażowanie i przesyłamy sportowe pozdrowienie.

Aneta Tuszyńska-Parol

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.