browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Talenty plastyczne

Opublikowano przez 20 lutego 2019 Możliwość komentowania Talenty plastyczne została wyłączona

Uczniowie naszej szkoły to, jak się okazuje, pasjonaci wielu różnych dziedzin sztuki. Piszą opowiadania, wiersze, malują, szkicują węglem, a także umiejętnie wychwytują to, co nas otacza w świecie na fotografiach. W każdym z nas drzemie przecież jakiś talent.

Swoje talenty mogli w tym roku zaprezentować podczas XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Tęcza”, który jest prowadzony przy współpracy merytorycznej Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej “Pokolenie” – ogólnopolskiego organizatora konkursu. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych, propagowanie piękna polskiej przyrody, tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą i etnografią, a także aktywizacja miłośników sztuk pięknych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Udział w przedsięwzięciu polegał na wykonaniu indywidualnej pracy plastycznej: rysunku, pracy malarskiej, kolażu, fotografii. Tematem tegorocznej edycji było: “Piękno otaczającego nas świata”.

I tak oto dziewczyny z klasy I Liceum Ogólnokształcącego: Emilka Bok, Patrycja Eljasz, Hania Janiak, Nikola Świtała i Michasia Hyba wybrały, ich zdaniem, najciekawsze ze swoich licznych prac. W połowie grudnia spakowałyśmy pokaźny pakunek z rysunkami i fotografiami, i wysłałyśmy przesyłkę na adres organizatorów konkursu. Wyniki miały pojawić się do 30 kwietnia 2019 r., ale zaskoczono nas zaraz po powrocie z ferii. Okazało się, że wszystkie uczestniczki konkursu zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem. Bardzo ucieszyła nas informacja, że fotografie Michasi Hyby zasłużyły na dyplom z wyróżnieniem, a praca plastyczna Emilki Bok opatrzona została adnotacją “za wykonanie znakomitej pracy”. Brawo dziewczyny! Życzymy Wam kolejnych sukcesów w następnej edycji Konkursu i wierzymy, że tegoroczna rywalizacja przyczyni się do dalszych poszukiwań artystycznych.

Agnieszka Kurpiewska

Comments are closed.