browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Polsko-Angielski Konkurs Recytatorski Poezji o Miłości 2019

Opublikowano przez 20 lutego 2019 Możliwość komentowania Polsko-Angielski Konkurs Recytatorski Poezji o Miłości 2019 została wyłączona
Kiedy świat już do reszty zgłupieje
Ukryjemy się w naszych ramionach
Ty schowasz mnie
Ja schowam ciebie
Z naszych pocałunków zbudujemy schron

Piotr Pawłowski, Walc na księżycu

XIII Polsko-Angielski Konkurs Recytatorski Poezji o Miłości, który odbył się 15 lutego 2019 r. w czytelni szkolnej, niezmiennie przyciąga wielu recytatorów.  W tym roku w zmaganiach wzięło udział 17 uczestników, a publiczność chce i umie słuchać utworów o najpiękniejszym z uczuć.

W części polskiej konkursu mieliśmy możliwość wysłuchać interpretacji poetyckich Jonasza Kofty, Kazimierza Przerwy -Tetmajera, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Piotra Pawłowskiego i Edwarda Stachury. Jury, w którym zasiadała pani Lidia Spychaj i pan Piotr Figas, nagrodziło wykonanie kolażu utworów Kazimierza Przerwy-Tetmajera w wykonaniu Natalii Rosłon z IVTH. Drugie miejsce zdobyła Sandra Stolarz z IVTOŚ, a dyplom za trzecie miejsce otrzymała Weronika Rusiecka z ITH.

Część angielską tego spotkania poetyckiego zdominowała recytacja Łukasza Siekluckiego z IVTB, który wierszem własnego autorstwa pt. “Since I saw you” zachwycił Jury i wzruszył swoją dziewczynę siedzącą na widowni. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Ignatowicz z IILOa, a trzecie przyznano Oliwierowi Jakubowiczowi z IILOa.

Pięknie o miłości śpiewał również Kuba Skory, umilając czas oczekiwania na werdykt.
Nagrody, których fundatorem było m.in.wydawnictwo Oxford i wydawnictwo Macmillan wręczała wszystkim uczestnikom pani dyrektor Jolanta Pluta, która zaprosiła na XIV Konkurs w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy:
Lilla Rybka
Małgorzata Brzustowicz
Mariusz Spychaj

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.