browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Studniówka 2019

Opublikowano przez 25 stycznia 2019 Możliwość komentowania Studniówka 2019 została wyłączona

19 stycznia 2019 r. w hali Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich odbył się tradycyjny już bal studniówkowy. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy była “Noc w Paryżu” – mieście miłości, sztuki, świateł i przede wszystkim – marzeń. I rzeczywiście, surowe wnętrze hali sportowej zmieniło się nie do poznania! Królowały kolory granatu, szlachetnej bieli i czerni rozświetlonej mieniącym się srebrem. Lampy, fontanna, drzewa, ławeczki, całujące się pary – wycinane precyzyjnie z brystolu już od września, zapełniały paryskie uliczki. W rogu sali dumnie prezentowała się perfekcyjnie wykonana imitacja wieży Eiffla – dzieło klasy IV Technikum Budowlanego. Wystrój wnętrza i dekoracja stołów utrzymane zostały w stylu iście paryskiej elegancji.

W końcu zabrzmiały pierwsze takty nastrojowej francuskiej muzyki i … tak! Punktualnie o 19.00 rozpoczął się długo oczekiwany bal, na który przybyli: dyrekcja szkoły, zaproszeni goście: Starosta Choszczeński – pani Wioletta Kaszak, Wicestarosta Choszczeński – pan Paweł Szuber, Przewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego – pan Eugeniusz Nykiel, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego – pan Jan Kuźmiński, Zastępca Burmistrza Choszczna – pan Łukasz Młynarczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Choszcznie – pan Stefan Szemlij, Burmistrz Drawna – pan Andrzej Chmielewski, Burmistrz Recza – pan Wiesław Łoński, Wójt Gminy Krzęcin – pan Bogdan Brzustowicz, Radny Powiatu Choszczeńskiego – pan Stanisław Rydz, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie – pani Aleksandra Przytuła, nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2, rodzice i bliscy tegorocznych studniówkowiczów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na taneczne popisy swoich pociech.

Bohaterami tej długo oczekiwanej imprezy były sympatyczne młode damy i przystojni młodzi panowie:

  • klasa III Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Kasperczuk;
  • klasa IV Technikum Handlowego wraz z wychowawczynią, panią Joanna Korzeniewską;
  • klasa IV Technikum Ochrony Środowiska wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Brzustowicz;
  • klasa IV Technikum Budowlanego wraz z wychowawcą, panem Mariuszem Spychajem.

Uroczystość prowadziła Aleksandra Józefiak z klasy III Liceum Ogólnokształcącego i Łukasz Sieklucki z klasy IV Technikum Budowlanego, którzy przywitali gości przybyłych na bal. Głos zabrali kolejno: pani Barbara Ciecierska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2, pani Wioletta Kaszak – Starosta Choszczeński oraz pani Aleksandra Przytuła – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół Nr 2. Natomiast w imieniu tegorocznych maturzystów – Natalia Rosłon z klasy IV Technikum Handlowego, a w imieniu wychowawców klas – pan Mariusz Spychaj, który tradycyjnymi już słowami: “Poloneza czas zacząć!”, zaprosił do tanecznego korowodu.

Polonez nie zakończył jednak tanecznych popisów, niespodzianką okazał się walc angielski, który – podobnie jak dostojny polonez – wywołał wzruszenie publiczności. Brawom nie było końca! Specjalną nagrodę otrzymała para Nikola Piotrowska (IIILOa) – Marcel Kilan (IIILOa), a królem i królową balu ogłoszeni zostali Magdalena Naskręt (IVTH) i Patryk Gilewski (IVTH).

W trakcie studniówki mogliśmy również delektować się prawdziwą sztuką, czyli kabaretem przygotowanym przez tegorocznych studniówkowiczów. Okazało się, że przedstawiając kulisy życia szkolnego „na Polnej”, uczniowie popisali się ogromnym poczuciem humoru i niebywałym zmysłem obserwacji. Publiczność spontanicznie reagowała salwami śmiechu – to znak, że przedstawiając różnorodne sytuacje maturzyści trafiali w samo sedno!

Zabawa trwała do białego rana, pełni energii studniówkowicze opuszczali halę niezwykle szczęśliwi, ale i smutni bo…właśnie zaczęło się odliczanie do egzaminu maturalnego.  Jeżeli wierzyć przesądom i brać pod uwagę opinię przyszłych maturzystów, można spodziewać się, że wszyscy zdadzą ją znakomicie, bowiem… jaka studniówka, taka matura.

Agnieszka Kasperczuk

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.