browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kuba Skory kolęduje

Opublikowano przez 31 stycznia 2019 Możliwość komentowania Kuba Skory kolęduje została wyłączona

Kolędowanie jest jedną z bożonarodzeniowych tradycji kultywowanych już od średniowiecza. Za najstarsze kolędy uważa się: “Anioł pasterzom mówił”, “W żłobie leży”, “Przybieżeli do Betlejem”, “Lulajże Jezuniu”, “Gdy śliczna Panna” oraz “Jezus malusieńki”. Wszystkie kolędy, niezależnie od wieku, w którym powstały, opowiadają o narodzinach Chrystusa oraz o doniosłości tego wydarzenia i jego znaczeniu dla wszystkich chrześcijan.

W Choszcznie zwyczaj kolędowania jest żywy i 21 grudnia 2019 r. już po raz 22 w kościele p.w. NNMP odbył się Koncert Kolęd z udziałem przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży i seniorów. Ciekawie przygotowała się Schola młodzieżowa, której śpiewający i grający na instrumentach członkowie przebrali się w stroje kolędników i zapraszali wszystkich do wspólnego śpiewania.

Zespół Szkół Nr 2 tego wieczoru reprezentował Kuba Skory z klasy IVTB, który pastorałką “Kołysanka Józefa” rozpoczął koncert.

Lilla Rybka

Fotografie: Marta Jamińska

Comments are closed.