browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Nowe kwalifikacje szansą na lokalnym rynku pracy – podsumowanie

Opublikowano przez 3 grudnia 2018 Możliwość komentowania Nowe kwalifikacje szansą na lokalnym rynku pracy – podsumowanie została wyłączona

Dobiega końca drugi rok realizacji projektu „Nowe kwalifikacje szansą na lokalnym rynku pracy” realizowanego przez Powiat Choszczeński dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie. W ciągu dwóch lat realizacji projektu 90 uczniów nabyło doświadczenie zawodowe dzięki udziałowi w miesięcznych,  płatnych stażach u lokalnych pracodawców w okresie wakacji oraz kompetencje przydatne na rynku pracy podczas udziału w indywidualnym doradztwie edukacyjno – zawodowym. Obecnie 6 uczniów uczestniczy w Kursie spawacza, a 12 uczestników Kursu spawacza w roku szkolnym 2017/2018 posiada uprawnienia do spawania metodą MAG i TIG.  W  października 2018 roku kolejnych 9 uczniów rozpoczęło udział w Kursie prawa jazdy kat. B. 15 uczniów weźmie  udział w Kursie prawa jazdy  w roku 2019. W roku 2019 kolejnych 10 uczniów naszej szkoły weźmie udział w wakacyjnym stażu i doradztwie edukacyjno – zawodowym. Ostatnią formą wsparcia dla uczestników projektu są stypendia dla uzdolnionych uczniów szkoły zawodowej. O stypendium mogli ubiegać się uczestniczący w projekcie uczniowie Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy na koniec poprzedniego roku szkolnego uzyskali co najmniej dobre wyniki w nauce i mieli bardzo dobrą frekwencję. W bieżący roku szkolnym stypendium otrzymuje 3 uczniów Technikum oraz 2 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Każdego stypendystę w realizacji Planu Rozwoju Ucznia Wspiera opiekun. dydaktyczny, który dba o jego dalszy rozwój.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wiesława Gruszka

 

Comments are closed.