browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Koniec roku to początek nowej drogi

Opublikowano przez 17 grudnia 2018 Możliwość komentowania Koniec roku to początek nowej drogi została wyłączona

Grudzień to czas świątecznych refleksji i podsumowania roku, który właśnie odchodzi. 12 grudnia 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Nr 2 zebrała się w hali sportowej na uroczystym apelu upamiętniającym sylwetki patronów szkoły – Noblistów Polskich. Prowadzący: Łukasz Sieklucki z klasy IV Technikum Budowlanego i Patrycja Eljasz, uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego, przywitali wszystkich zebranych – dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, i przede wszystkim uczniów Zespołu Szkól Nr 2. Następnie poprosili o zabranie głosu dyrektora szkoły, panią Barbarę Ciecierską. Wszyscy zebrani wysłuchali informacji na temat podsumowania tego, co działo się w naszej szkole w mijającym roku, a także przyjęli życzenia z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

Łukasz i Patrycja przybliżyli uczestnikom apelu sylwetki i dokonania wielkich Polaków – Noblistów: Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Stanisława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy i Wisławy Szymborskiej. Ta lista jest otwarta. “Może wśród nas są osoby, które dołączą kiedyś do grona wybitnych Polaków, noszących zaszczytne imię Noblistów Polskich” – głośno zaakcentowała Patrycja. Łukasz przedstawił informacje na temat Międzyszkolnego Konkursu „Nobliści Polscy” odbywającego się w naszej szkole od 17 lat. Podkreślił, że stanowi on ważny element tradycji budującej wizerunek naszej szkoły i przyciąga corocznie twórczą młodzież prowadzoną przez oddanych uczniom nauczycieli i wychowawców. Łukasz zaprosił wszystkich uczniów do udziału w przyszłorocznych przygotowaniach i zmaganiach konkursowych i życzył, aby „Pęd Noblowski” – Grand Prix Międzyszkolnego Konkursu „Nobliści Polscy”, stał się ich udziałem.

Merytoryczną wiedzę o patronach dopełnił występ wokalny Magdaleny Jaszkiewicz z klasy IITOŚ i Jakuba Skorego, maturzysty z IVTB, tradycyjnie nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec spotkania życzenia całej społeczności szkolnej i wszystkim pracownikom szkoły złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Kaja Ignatowicz.

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy 2019 Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija.

Agnieszka Kurpiewska

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.