browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jasełka 2018

Opublikowano przez 24 grudnia 2018 Możliwość komentowania Jasełka 2018 została wyłączona

Piątek, 21.12.2018 r., był ostatnim dniem nauki przed Świętami Bożego Narodzenia. Tradycja uczy, że tego dnia społeczność szkolna, zamiast wkuwać formuły matematyczne czy też poznawać nowe ziemie, czy też słuchać o dramatycznych rozterkach kolejnych bohaterów literackich, integruje się wokół wartości związanych z Bożym Narodzeniem. A tradycję podtrzymuje Samorząd Uczniowski, który potrafi zagospodarować świąteczne nastroje, organizując spotkania opłatkowe oraz przygotowując jasełka. Inicjatorem i reżyserem jasełek był niezastąpiony tego dnia ks. Sebastian Kazimierski, a młodzież przygotowała scenicznie pani Lilla Rybka.

Scenariusz jasełek zatytułowanych “Droga do nieba” trudno jednak nazwać tradycjonalistycznym z tego powodu, że osadzony był nie w typowej scenerii betlejemskiej stajenki, a w czasach współczesnych. Młodzież szukała odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj można zasłużyć sobie na niebo. Znane nam współczesne typy osobowościowe starają się przekonać św. Piotra, sięgając po różne, nawet niemoralne sposoby, że im niebo się należy za ich rzeczywiste lub domniemane zasługi, tymczasem niewzruszony Piotr wskazuje inną drogę, drogę prostoty i miłości. Tę jedyną. Nie można się oprzeć wrażeniu, że młodzi aktorzy odnaleźli się w tych współczesnych jasełkach. Znakomicie odegrali swoje role i wzruszyli niejedno serce.

Publiczność miała okazję podziwiać jasełka dwukrotnie: raz delegacje wszystkich klas, nieco później nauczyciele i pracownicy szkoły. Po drugim spektaklu popłynęły świąteczne życzenia od pani dyrektor Barbary Ciecierskiej oraz wicestarosty choszczeńskiego, pana Pawła Szubera. Dziękujemy za nie serdecznie i zapraszamy w przyszłym roku.

Spektakl przygotowali: Kamila Mateusz IIITOŚ, Weronika Rusiecka ITH, Iwona Knap ILOA, Patrycja Eljasz ILOA, Natalia Rosłon IVTH, Kaja Ignatowicz IILOA, Łukasz Sieklucki IVTB, Kuba Skory IVTB, Dominik Rusiecki IVTB, Dominik Pasek IVTB, Bartosz Staruch IILOA, Paweł Korzeniewski IITOŚ, Oskar Kurpiński IITOŚ, Kacper Głuchowski IIIB, Krzysztof Woźniak IIIB.

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa i Piotr Figas

Comments are closed.