browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Młodzieży Czytanie

Opublikowano przez 24 listopada 2018 Możliwość komentowania Młodzieży Czytanie została wyłączona

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie włączyli się w szlachetną akcję “Młodzieży Czytanie”, zorganizowaną przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę, oraz Dyrektora Książnicy Pomorskiej, pana Lucjana Bąbolewskiego.

W III edycji akcji, odbywającej się jednocześnie w Szczecinie i w Koszalinie, wzięło udział łącznie 30 reprezentacji szkół województwa zachodniopomorskiego.

Nasi uczniowie, Paweł Korzeniowski i Oskar Kurpiński z IITOŚ, mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności 20 listopada 2018 r. w Auli Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Akcja mająca charakter wszechnicy czytelniczej propaguje zainteresowanie literaturą polską i stanowi swoistą kontynuację innej ważnej inicjatywy – Narodowego Czytania. W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w związku z przypadającą 20 listopada 93. rocznicą śmierci Stefana Żeromskiego czytane były fragmenty 44 tekstów Antologii Niepodległości oraz fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Paweł i Oskar przeczytali fragmenty “Myśli nowoczesnego Polaka” Romana Dmowskiego, a ich wykonanie mogło się spodobać.

O akcji można przeczytać na stronie Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty.

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.