browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Opublikowano przez 29 listopada 2018 Możliwość komentowania Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych została wyłączona

21 – 22 listopada 2018r. odbyły się Dni Otwartych Drzwi w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjów pochodzących z naszego powiatu. Celem spotkania było zaznajomienie młodzieży ze specyfiką kształcenia w Branżowej Szkole I Stopnia i Technikum. Odwiedzający szkołę uczestniczyli w warsztatach tematycznych zorganizowanych przez nauczycieli Technikum Budowlanego, Technikum Handlowego i Technikum Ochrony Środowiska. Miały one charakter specjalnych zajęć praktycznych. Uczniowie uczący się w Branżowej Szkole I Stopnia wraz z pracodawcami prezentowali swe umiejętności zawodowe nabyte podczas nauki zawodu i zajęć praktycznych u lokalnych pracodawców oraz na warsztatach szkolnych. Odwiedzający mieli możliwość indywidualnej rozmowy z uczniami kształcącymi się w różnych zawodach, poznania produktów pracy naszych uczniów, a nawet ich degustacji.

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy przyszłych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych wyborem dalszego kształcenia w oparciu o szkoły z zawodem.

 

Comments are closed.