browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Samorządy mają głos” po raz kolejny

Opublikowano przez 2 października 2018 Możliwość komentowania „Samorządy mają głos” po raz kolejny została wyłączona

28 września 2018 roku w naszej szkole po raz kolejny odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w ramach akcji „Samorządy mają głos”. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Udane wybory do władz Samorządu Uczniowskiego to podstawa udanego roku szkolnego!

W tym roku to jednak nie tylko szkolne wybory do SU. 21 października 2018 r. odbędą się również wybory do samorządu terytorialnego, dlatego 24 września społeczność uczniowska mogła sprawdzić swoje preferencje polityczne w wyborach szkolnych. Tak jak wszyscy uczniowie tworzą samorząd uczniowski, tak wszyscy mieszkańcy tworzą samorząd terytorialny. Takie akcje są po to, aby jak najwięcej osób wiedziało, jak ważne jest świadome zabieranie głosu w każdych wyborach, a tym samym wskazanie swoich przedstawicieli.

Wyniki wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie:

  • Przewodnicząca SU – Ignatowicz Aleksandra z klasy II Liceum Ogólnokształcącego;
  • Zastępcy przewodniczącej – Eljasz Patrycja z klasy I Liceum Ogólnokształcącego, Korzeniowski Paweł z klasy II Technikum Ochrony Środowiska.

Adrianna Dokurno

Comments are closed.