browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Projekt w branży metalowej ciągle na topie

Opublikowano przez 7 października 2018 Możliwość komentowania Projekt w branży metalowej ciągle na topie została wyłączona

Niesłabnącym zainteresowaniem w naszej szkole cieszą się projekty w zawodzie ślusarz. Branża metalowa rozwija się prężnie w Niemczech. Pracodawcy poszukują wciąż pracowników, szczególnie operatorów maszyn sterowanych numerycznie oraz specjalistów w zakresie obróbki mechanicznej. M.in. te czynniki wpłynęły na zaplanowanie kolejnego projektu  “Praktyki zawodowe w branży metalowej – kluczem do sukcesu” z naszym partnerem – OSZ Oder-Spree w Fürstenwalde. Realizacja wyżej wymienionego przedsięwzięcia nastąpiła w dniach 24-28.09.2018 r. w Choszcznie.

Oficjalne rozpoczęcie projektu, zgodnie z planem, odbyło się w cyfrowym laboratorium językowym, czyli w sali 311.  Następnie delegacja szkoły wraz z gośćmi zwiedziła obiekt szkolny. Na popołudnie zaplanowano spotkanie integracyjne w OSP Raduń. Co prawda, pogoda spłatała figla, ale humory dopisywały. W jednym momencie nastąpiła ulewa, gradobicie, a nawet burza z piorunami. Może to był znak z nieba, że ten projekt będzie obfitował w niespodzianki? Mimo to, grill przygotowany na tę okazję nie zgasł. W końcu w obsłudze byli strażacy z OSP, którzy potrafią obchodzić się z ogniem w każdej sytuacji.

W kolejnym dniu grupa projektowa pojechała na wycieczkę do Szczecina, aby pokazać gościom stolicę naszego województwa. Wśród atrakcji turystycznych, które podziwiali uczestnicy wyjazdu, należy wymienić: Muzeum Techniki i Komunikacji, Centrum Dialogu Przełomy, wieżę widokową, Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich. Wspomnieć należy o wizycie w Liceum Plastycznym w Szczecinie, która skutkuje zaproszeniem na jubileusz 70- lecia szkoły.

W ramach aktywności sportowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki sportowe, w których wzięli udział także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Każdy, kto lubi gry zespołowe, miał okazję pograć w badmintona, tenis stołowy czy piłkę siatkową. Zmagania na zajęciach praktycznych w warsztatach szkolnych udowodniły, że praca zespołowa przy obróbce ręcznej daje wymierne efekty. Produkt końcowy – naciągacz do piły, został doceniony przez komisję w składzie: p. Janusz Solski, p. Teresa Wiśniewska, p. Simone Witte-Wahrendorf. Zwycięski team w składzie: Kamil Wasilewski i Erik Wenk otrzymał nagrodę rzeczową. A na koniec projektu odbyła się  dyskoteka, na którą zostali zaproszeni pasjonaci tańca i dobrej muzyki.

W ostatnim dniu wizyty gości z Niemiec dokonano podsumowania przedsięwzięcia. Grupa polsko – niemiecka  oceniła projekt pozytywnie i wykazała chęć uczestnictwa w kolejnym, zaplanowanym na czerwiec 2019 r.

Dodać należy, że w projekcie uczestniczyli uczniowie z klasy IIIA: Kamil Paczos, Jakub Szymanek, Kamil Wasilewski oraz Jakub Wesoły. Grupę niemiecką reprezentowali uczniowie: Erik Wenk, Marc Neitzel, Paul-Heinz Koss wraz z opiekunką p. Simone Witte-Wahrendorf. Realizację projektu wspierała kadra kierownicza szkoły oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Nad całością “czuwała” koordynatorka  projektu, p. Teresa Wiśniewska.

Projekt został współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Powiatu Choszczeńskiego.

Poniżej prezentacja dokumentująca kolejny projekt metalowców.

Album fotograficzny 24-28.09.2018r. (pobierz)

Teresa Wiśniewska

Comments are closed.