browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Papieski 2018

Opublikowano przez 18 października 2018 Możliwość komentowania Dzień Papieski 2018 została wyłączona

Powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w każdą niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych organizuje obchody Dnia Papieskiego. Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony program stypendialny, a stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.

W tym roku Dzień Papieski przypadał 14 października 2018 roku i na placu przy kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich , jak co roku, włączyła się do organizacji festynu i zbierała pieniądze na stypendia. Wszyscy uczniowie, którzy angażują się w prace Szkolnego Klubu Wolontariusza, już wcześniej przygotowali fanty i pamiątki sprzedawane podczas Dnia Papieskiego, natomiast występami artystycznymi ubarwili ten słoneczny dzień Michalina Simińska z klasy IV TH, Łukasz Sieklucki z IV TB, Kuba Skory z klasy IV TB. Twarze dzieciom pięknie malowała Emilia Bok z klasy ILOa, a poloneza przygotowanego przez panią Anetę Tuszyńską-Parol poprowadzili Oliwia Brzezińska z IVTOŚ i Krzysztof Skibiński z IIIB oraz Oliwia Zawiła z IIILOa i Paweł Korzeniowski z IITOŚ. Kiermasz przygotowali uczniowie klasy ITH i IITOŚ. Młodzież naszej szkoły zebrała 567 zł, które przekazane zostały organizatorom święta.

Lilla Rybka

 

Comments are closed.