browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wyprawa na dobry początek

Opublikowano przez 27 września 2018 Możliwość komentowania Wyprawa na dobry początek została wyłączona

21 września 2018 roku uczniowie klas: ILOa, IILOa, i ITH wraz z opiekunkami – panią Lilla Rybką, panią Beatą Zgorzelską i panią Agnieszką Kurpiewską pojechali do kina “Helios” w Szczecinie. Uczestnicy wyjazdu zebrali się punktualnie po drugiej godzinie lekcyjnej w ustalonym wcześniej miejscu zbiórki. Wypełniony do ostatniego miejsca autokar wyruszył o godzinie 10.00. Właśnie pięknie rozpoczynaliśmy weekend po wytężonym tygodniu pracy.

Po dotarciu na miejsce, mieliśmy trochę wolnego czasu na zakupy czy posiłek w Outlet Parku. Trzeba przyznać, że punktualność okazała się naszą mocną stroną. Zwarci i gotowi czekaliśmy z wypełnionymi po brzegi pudłami popcornu na seans filmowy. Nie zraziły nas nawet dłużące się na początku reklamy. Cierpliwie czekaliśmy na film ,,Dywizjon 303. Prawdziwa historia”. Akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Polscy lotnicy zostają powołani do walki z wrogiem w siłach zbrojnych Wielkiej Brytanii. Na początku są oni niedoceniani. Anglicy z nich kpią, nie traktują jak podniebnych partnerów. Jednak po niedługim czasie radykalnie się to zmienia. Polacy tworzą elitarną jednostkę zwaną Dywizjonem 303, która nie ma sobie równych. Polacy są niesamowicie skuteczni w swych działaniach, dzięki czemu zostają okrzyknięci bohaterami. Ich wyczyny znacząco wpłynęły na dalsze koleje wojny.

Film wszystkim bardzo się podobał. Po zakończeniu czuliśmy pewien niedosyt. Nikt z nas nie chciał jeszcze rozstawać się z asami przestworzy. Ale wszystko, co dobre, szybko się kończy. Zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. Mamy nadzieję, że to początek tegorocznych przygód ze sztuką filmową.

Ala Borowska IILOa

pani Agnieszka Kurpiewska

Comments are closed.