browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Szkoła z życiem po raz drugi

Opublikowano przez 28 września 2018 Możliwość komentowania Szkoła z życiem po raz drugi została wyłączona

26 września 2018 r., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się podsumowanie prowadzonej w poprzednim roku szkolnym, akcji Zachodniopomorska #Komórkomania. Celem #Komórkomanii jest prowadzenie akcji informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku oraz rejestracja osób, które podjęły świadomą decyzję o byciu potencjalnym dawcą szpiku dla osób chorych na nowotwory krwi. To już II edycja tego przedsięwzięcia, a Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich wziął w nim udział po raz kolejny.

Koordynatorem projektu na terenie Choszczna jest pedagog szkolny – Edyta Tyburczy–Kujawa. Mocnym wsparciem byli wolontariusze akcji: Wiktoria Talaga z klasy IVTOŚ oraz tegoroczni absolwenci: Kamila Zimna, Karolina Dzida, Łukasz Łaziński.

Kolejny raz organizując Dzień Dawcy, zarejestrowaliśmy już w DKMS ponad 100 potencjalnych dawców – osób wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. Tym przyjemniejsze było uznanie dla pracy szkoły i wolontariuszy. Otrzymany Certyfikat „Szkoły z Życiem” przyznany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Fundację DKMS jest dla nas szczególnym wyróżnieniem.

Comments are closed.