browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Rozpoczęcie 2018/2019

Opublikowano przez 7 września 2018 Możliwość komentowania Rozpoczęcie 2018/2019 została wyłączona

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie odbyło się 03.09.2018 r. w hali sportowej.

Uroczystość zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb oraz rodzice uczniów. Dziękujemy za przybycie.

Rok szkolny jest zawsze okazją do przypomnienia wydarzeń związanych z 1-szym września 1939 r. Dlatego też usłyszeliśmy rys historyczny poświęcony polskim bohaterom II wojny światowej. Prowadzący: Nikolina Mizielińska z IVTOŚ i Łukasz Sieklucki z IVTB, wprowadzili zgromadzonych w klimat okresu wojny, usłyszeliśmy również piosenkę Sławy Przybylskiej “Gdzie są kwiaty z tamtych lat” w wykonaniu Michaliny Simińskiej z IVTH. W narracji zaznaczono również 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dalszej części głos zabrała dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, która przypomniała priorytety polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019, serdecznie przywitała pierwszoklasistów, a wszystkim życzyła owocnej pracy.

O pracy mówiła również Starosta Choszczeński, pani Wioletta Kaszak. Gratulując wyboru szkoły, zwróciła uwagę, jak wiele zależy od zaangażowania i wytrwałości uczniów w dążeniu do celu.

Jak co roku, wychowawcy klas pierwszych wraz z reprezentantami klas wystąpili na środek, by odebrać z rąk pani dyrektor notatniki klasowe. Ten symboliczny akt oznacza przejęcie opieki nad młodymi ludźmi. Wychowawcami klas pierwszych zostali:

  • klasy I Liceum Ogólnokształcącego – pani Beata Zgorzelska;
  • klasy I Technikum Handlowego – pan Piotr Figas;
  • klasy IA Branżowej Szkoły I Stopnia – pan Robert Mańkowski;
  • klasy IB Branżowej Szkoły I Stopnia – pani Lidia Michalska.

W czasie uroczystości podsumowano również zeszłoroczny konkurs “Gospodarz Szkoły”. W konkursie poszczególne klasy gromadzą punkty za różnorodne zadania przez cały rok szkolny, analizuje się frekwencję klas i czytelnictwo. Zwycięską klasa okazała się aktualna klasa IITOŚ, której wręczono dyplom i bon pieniężny przeznaczony na potrzeby klasy. Gratulujemy!

Uroczystość zakończyła się czytaniem fragmentów “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego – lektury wybranej przez Polaków do Narodowego Czytania, a na sam koniec Jakub Skory z IVTB wykonał balladę Marka Grechuty “Ojczyzna”.

Życzymy wszystkim pracowitego i udanego roku szkolnego.

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.