browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wizyta kadry kierowniczej ze szkoły partnerskiej

Opublikowano przez 14 czerwca 2018 Możliwość komentowania Wizyta kadry kierowniczej ze szkoły partnerskiej została wyłączona

W dniach 25-26 maja 2018r. Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie gościł po raz kolejny delegację ze szkoły partnerskiej – Oberstufenzentrum Oder-Spree w Fürstenwalde.  W spotkaniu mieszanego zespołu kadry kierowniczej stronę polską reprezentowała dyrekcja szkoły: p.Barbara Ciecierska, p.Jolanta Pluta, zaś stronę niemiecką: dyrektor p.Joachim  Schenk, oraz  kierownik p.Jörg Höhnow. Funkcję tłumacza pełniła p.Teresa Wiśniewska. Celem wizyty było dopracowanie szczegółów projektu ,,Praktyki zawodowe w branży metalowej – kluczem do sukcesu”, który zostanie zrealizowany w dniach 24-28 września 2018r. Program spotkania obejmował wizyty w firmach  branży metalowej w Choszcznie i Drawnie. Kadra kierownicza miała okazję poznać technologię wytwarzania różnych elementów metalowych oraz  obejrzeć nowoczesne maszyny sterowane numerycznie. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że nasi goście uczestniczyli również w obchodach jubileuszu 55-lecia naszej szkoły. Była to doskonała okazja do złożenia podziękowań za dotychczasową współpracę i zaplanowania kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Projekt został współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Starostwa Powiatowego w Choszcznie.

Teresa Wiśniewska

Comments are closed.