browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jak nie czytam, jak czytam 2018

Opublikowano przez 10 czerwca 2018 Możliwość komentowania Jak nie czytam, jak czytam 2018 została wyłączona

“Jak nie czytam, jak czytam” – to hasło trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji masowego czytania w tym samym czasie, która odbyła się w naszej szkole 08.06.218 r. o godzinie 10 00, a jej organizatorami była biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski.

Celem tego spotkania z książką było inicjowanie mody na czytanie i wykorzystanie masowej akcji, aby pokazać większą aktywność czytelniczą młodzieży. Chcemy zmienić wyniki statystyki Biblioteki Narodowej, która opublikowała wyniki badań czytelnictwa za rok 2017, z którego wynika,że poziom czytania (a może nieczytania) ustabilizował się. 38% Polaków powyżej 15-go roku życia przeczytało w ciągu roku co najmniej jedną książkę, 10% badanych przeczytało 7 pozycji lub więcej, za to 16% Polaków nie przypomina sobie, by w w 2017 roku przeczytało jakąkolwiek książkę, gazetę, wiadomość w sieci lub tekst powyżej 3 stron.

Społeczność Zespołu Szkół Nr 2 zmienia te statystyki.Dołączcie do nas!

Lilla Rybka

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.