browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Szkolenie kadry w Niemczech

Opublikowano przez 5 maja 2018 Możliwość komentowania Szkolenie kadry w Niemczech została wyłączona

W dniach 30 kwietnia – 4 maja 2018r. odbyło się kolejne szkolenie kadry edukacyjnej w Schkeuditz (Niemcy). Wśród uczestników szkolenia  typu job-shadowing  byli nauczyciele, instruktorzy kształcenia zawodowego,  a także  osoby odpowiedzialne za jego realizację z powiatu choszczeńskiego, gorzowskiego, myśliborskiego i strzelecko-drezdeneckiego. Naszą szkołę reprezentowały: pani Małgorzata Kowalik i pani Lidia Michalska. Program pobytu obejmował obserwacje zajęć w centrach i ośrodkach kształcenia zawodowego, m.in. Berufsschulzentrum ,,Hugo Junkers” w Dessau, BTZ Borsdorf, ASG Sachsen mbH, ZAW-Zentrum w Lipsku.

Organizatorzy szkolenia umożliwili uczestnikom poznanie wyjątkowych miejsc w Saksonii. Ekspresowe tempo zwiedzania dotyczyło Drezna z kompleksem pałacowym – Zwinger, oraz  centrum Lipska wraz z jego zabytkami. Kolejny punktem zwiedzania był Pomnik Narodów czyli miejsce bitwy w kampanii napoleońskiej. Ponadto kadra edukacyjna miała okazję zobaczyć linię produkcyjną w zakładach BMW-Werk w Lipsku.

Szkolenie zorganizowało Stowarzyszenie ,,Wabar” w Barlinku wraz  z partnerem niemieckim Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbh w Schkeuditz, w ramach projektu „Wzrost mobilności – rozwój umiejętności zawodowych uczniów i kadry” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z pobytu: Album Schkeuditz (pobierz).

Teresa Wiśniewska

Comments are closed.