browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Obchody 55-lecia Zespołu Szkół Nr 2 – część 1

Opublikowano przez 29 maja 2018 Możliwość komentowania Obchody 55-lecia Zespołu Szkół Nr 2 – część 1 została wyłączona

Dnia 25.05.2018 r., punktualnie o godzinie 9.00, społeczność szkolna rozpoczęła uroczyste obchody 55-lecia istnienia Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie.

Obchodom przewodził sztandar szkoły, który jako chorąży dzierżył pan Andrzej Zakrzewski w asyście pań Anety Tuszyńskiej-Parol i Beaty Zgorzelskiej.

Tuż po rozpoczęciu uroczystości zapalono znicz pod kamieniem upamiętniającym pokolenia budujące tożsamość szkoły oraz tożsamość Ziemi Choszczeńskiej. Następnie barwny korowód wyruszył w kierunku Kościoła p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie miała odbyć się Msza Święta dziękczynna. Droga do kościoła, choć uczestnicy szli spacerowym krokiem, upłynęła bardzo szybko, częściowo za sprawą mistrza megafonu, pana Tomasza Płonki.

Mszę Świętą celebrował biskup Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Jego Ekscelencja Ksiądz Profesor Henryk Wejman. Towarzyszyli mu księża choszczeńskich parafii: gospodarz Kościoła p.w. NNMP – Ks. Dziekan Proboszcz kan. mgr Grzegorz Suchomski, proboszcz parafii p.w. św. Jadwigi Królowej – Ks. Proboszcz kan. mgr Karol Wójciak; związany z Ziemią Choszczeńską Ks. rez. kan. Sławomir Anatol Kokorzycki, oraz księża uczący w Zespole Szkół Nr 2 – Ks. Wikariusz mgr lic. Sebastian Kazimierski i Ks. mgr Bartosz Adamiak.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 2 pragnie gorąco podziękować za homilię, której słowa stanowią przesłanie na kolejne lata. Serdeczne “Bóg zapłać” za mszę w intencji naszej placówki.

Ze strony szkoły przygotowania do Mszy koordynowali: pani Lilla Rybka i pan Janusz Solski. Podczas mszy posługę czyniła młodzież i nauczyciele szkoły. Dary złożyli: Wiktoria Talaga, Oliwia Brzezińska, pani Agnieszka Stankowska, Kacper Bielas, Oskar Kurpiński, Cezary Pankowski, pan Szymon Napierała. Czytali: Dominik Pasek i Kacper Głuchowski. Przy ołtarzu służyli: Krzysztof Woźniak i Dominik Rusiecki, a psalm zaśpiewał Jakub Skory.

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa i Piotr Figas

Comments are closed.