browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Warsztaty w TVP3 Szczecin

Opublikowano przez 20 marca 2018 Możliwość komentowania Warsztaty w TVP3 Szczecin została wyłączona

Któż z nas nie nakręcił chociaż raz w życiu krótkiego filmu z urodzin, uroczystości szkolnej czy wakacji? Ale jak zrobić to dobrze? Tego dowiedziała się grupa uczniów z Naszej Szkoły. Młodzież z Branżowej Szkoły I stopnia, Technikum Handlowego i Technikum Budowlanego wzięła udział w warsztatach przygotowujących do nakręcenia filmu w ramach  konkursu “Mój Zawód – Moja Pasja”. Zajęcia odbyły się 6 marca 2018 r. w gmachu TVP Szczecin.

Uczestnikom warsztatów Andrzej Miętus, główny specjalista do spraw technologii produkcji w TVP3 Szczecin, tłumaczył m. in., jak unikać podstawowych błędów przy nakręcaniu filmu, jak kadrować czy oświetlić plan. Po warsztatach młodzież miała okazję zobaczyć telewizję „od kuchni”. Uczniowie obejrzeli małe studio Kroniki, duże studio i reżyserkę. Największe wrażenie zrobiło na nich duże studio z licznymi reflektorami i kamerami.

Dorota Majchrzak i Małgorzata Kowalik

Comments are closed.