browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

PEWNYM KROKIEM DO MATURY

Opublikowano przez 8 marca 2018 Możliwość komentowania PEWNYM KROKIEM DO MATURY została wyłączona

W ostatnim czasie w naszej szkole prowadzone są różnego rodzaju warsztaty. Mają one na celu pomóc nam w radzeniu sobie ze stresem, wzmocnieniu własnej wartości i usprawnieniu nauki. Pani pedagog Edyta Tyburczy-Kujawa zaprosiła specjalistki w tych dziedzinach, aby przybliżyły nam te tematy oraz pomogły właściwie przygotować się do zbliżającego się egzaminu dojrzałości i kroku w dorosłość. Pani Magda Matuszczak, która prowadziła zajęcia pod hasłem „wzmacnianie poczucia własnej wartości” uzmysłowiła nam jak cenny jest każdy człowiek. Mieliśmy przyjemność obejrzeć film pt. „Cyrk  motyli” po którym rozumieliśmy, że nie jest istotne to jak wyglądamy, ile mamy pieniędzy, jakiej marki odzież mamy na sobie lecz to jacy jesteśmy w środku. Nawet człowiek nie posiadający kończyn nie jest ani drobinę gorszy od tego, który jest w pełni sprawny. Sekret tkwi w tym, czy jesteśmy dobrymi ludźmi. Warsztaty pod przewodnictwem Pani Krystyny Dziedzic i Małgorzaty Bylica nauczyły nas jak radzić sobie ze stresem. Wiemy, że nie pozbędziemy się go nigdy w zupełności, ale potrafimy już z nim żyć i funkcjonować. Nie tak straszna wydaje nam się teraz wizja matury i wiemy jak skutecznie przeobrazić stres w czynnik sprzyjający. Pani Renata Mocek oraz Ewa Datoń zdradziły nam sekrety zapamiętywania. Ich warsztaty noszące tytuł: „Efektywne metody zapamiętywania” bardzo pomogły nam w szybszym przyswajaniu wiedzy. Techniki poznane na spotkaniu przyczyniają się do większej efektywności nauki, zapamiętujemy więcej i szybciej. Niezwykle cenne porady te stały się dla nas właśnie teraz, kiedy przyszedł czas egzaminów i próbujemy nadrobić materiał którego nie udało nam się przyswoić przez minione lata nauki. Każde spotkanie dostarczyło nam wiele cennych wskazówek, które z pewnością wykorzystamy, zmieniło nieco obraz na otaczającą rzeczywistość i pomogło zrozumieć niektóre sprawy i sytuacje. Efektywność tego rodzaju warsztatów jest zdumiewająca, bowiem mamy możliwość rozmowy z ekspertami i poznania ich własnych recept na wiele sytuacji. Teraz mamy choć trochę więcej pewności stojąc krok przed dorosłością, że sobie poradzimy. W końcu potrafimy już chłonąć szybko wiedzę, radzić sobie ze stresem oraz doceniać siebie i drugiego człowieka.

Karolina Kamela

 

Comments are closed.