browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Sportu Szkolnego 2018

Opublikowano przez 16 marca 2018 Możliwość komentowania Dzień Sportu Szkolnego 2018 została wyłączona

Tradycją Zespołu Szkół Nr 2 jest Szkolny Dzień Sportu organizowany w “dniu wagarowicza”. W tym Rekolekcje Wielkopostne skłoniły nas do zmiany terminu i SDS odbył się 14 marca 20118 r. Uważamy, że nieważna jest data, ale zaangażowanie i sportowy duch walki o tytuł “najbardziej usportowionej klasy w szkole”.

Obchody rozpoczęliśmy uroczystym apelem, który poprowadziły dla nas uczennice z klasy IILO Daria Sawicka i Ola Józefiak. Był czas na podsumowania szkolnych zmagań sportowych i innych wydarzeń szkolnych. Dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, nagrodziła:

 • zwycięzców konkursu “Coś z niczego”, odbywającego się w ramach projektu “Szkolny Klub Ekologów”:
  • I miejsce – klasa IVTH,
  • II miejsce – klasa IVTB,
  • III miejsce – klasa IB BSIst;
 • uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego “Barwy tęczy – Magdalenę Jaszkiewicz z ITOŚ, Joannę Michalską z IITOŚ i Agatę Pietrołaj z ITOŚ;
 • uczniów, którzy zdobyli uprawnienia spawacza metodą MAG, MIG, TIG w ramach projektu “Nowe kwalifikacje szansą na lokalnym rynku pracy” – Dominika Rusieckiego, Pawła Goliszka, Kacpra Bielasa, Patryka Gilewskiego z IIITB i Rafała Piórkowskiego i Krzysztofa Szymanka z IVTB;
 • zwycięzców mistrzostw szkoły w tenisie stołowym:
  • w kategorii dziewcząt: I miejsce – Ewa Leończuk z IIIC, II miejsce – Kinga Grzelczak z IB BSIst, III miejsce – Nikolina Boboić z IIIC;
  • w kategorii chłopców: I miejsce – Bartosz Jaruga z IIC, II miejsce – Patryk Łassa z IA BSIst, III miejsce – Maksymilian Szulik z IA BSIst.

Ceremonii odpalenia znicza olimpijskiego dokonali uczniowie klas ILO Kaja Ignatowicz oraz IA SBIs Patryk Łassa. Po części oficjalnej przyszedł czas na zmagania sportowe. Uczniowie musieli zmagać się z rzutami do kosza na czas, żonglerką, rzutem piłką lekarską, przeciąganiem liny, wyciskaniem na klatę na naszej nowej siłowni szkolnej, turniejem piłki siatkowej oraz konkurencją, która budzi zawsze dużo emocji – “ile zmieści skrzynia”. Dla niewtajemniczonych, zabawa polega na wykonaniu ciekawej, licznej ewolucji na skrzyni gimnastycznej.

Zabawa była przednia, a tytuł najbardziej usportowionej zdobyła klasa kończąca IVTB, której trenerem jest pan Andrzej Zakrzewski. Warto wspomnieć, że Mateusz Czarnowski z IVTB pobił rekord szkoły w rzucie piłką lekarską, nowy rekord wynosi 18 m. Chłopakom bardzo serdecznie gratulujemy.

A Wam, Drodzy Uczniowie, życzymy sukcesu za rok (ich już nie będzie, każdy ma szansę 🙂 ).

Ze sportowym pozdrowieniem
Aneta Tuszyńska-Parol

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.