browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka pod znakiem lodu i cukru

Opublikowano przez 25 lutego 2018 Możliwość komentowania Wycieczka pod znakiem lodu i cukru została wyłączona

Nasze klasy wielozawodowe są przede wszystkim ukierunkowane na pracę zawodową. Ale nie samą pracą żyje człowiek. Czasem należy pozwolić sobie na chwilę relaksu, która zintegruje młodzież. Często mówi się: „Cudze chwalicie swego nie znacie”. To powiedzenie stanowiło podstawę organizacji wycieczki do Stargardu w dniu  22 lutego 2018r. Zgodnie z pierwszym punktem programu, uczestnicy wyjazdu poznali walory lodowiska Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Ślizgali się wszyscy – 14 uczniów z klas  IB, IIA , IIB, IIIA oraz 2 nauczycieli – p.Tomasz Płonka i p.Teresa Wiśniewska, a nawet pingwiny stanowiące wyjątkową atrakcję dla adeptów łyżwiarstwa. Zabawa była wyśmienita, chociaż zdarzały się upadki. Cytując klasyka: „Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”. Kolejnym punktem programu była wizyta w Oddziale KSC S.A. „Cukrownia Kluczewo”. W siedzibie firmy mieliśmy okazję obejrzeć dwa filmy promocyjne oraz posłuchać relacji pracownika koncernu – p.Ani na temat pracy w cukrowni. W końcowej części spotkania zadawaliśmy pytania dotyczące zatrudnienia, produkcji cukru, logistyki i infrastruktury koncernu. Jedną za ciekawostek, którą zapamiętaliśmy, była pojemność silosów na cukier pieszczotliwie nazywanych cukierniczkami. Stary silos zawiera 50 000 ton, nowy, oddany do eksploatacji w listopadzie 2017r. 60 000 ton. Oczywiście takich perełek technologicznych było więcej. Np.: Ile cukru jest w cukrze?, Jaki cukier jest najlepszy?, Ile węgla należy zużyć podczas kampanii cukrowniczej? Na te i inne pytania, odpowiedzą wszystkim zainteresowanym uczestnicy wycieczki.

Podsumowując, wyjazd do Stargardu był bardzo udany. O tym świadczy powtarzane przez uczniów pytanie: Kiedy znowu pojedziemy na wycieczkę? Wniosek jest jeden. Warto pokazywać młodzieży nasz region, jego atrakcje oraz poznać grupę w warunkach pozaszkolnych.

Teresa Wiśniewska

 

Comments are closed.