browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka do Warszawy

Opublikowano przez 24 stycznia 2018 Możliwość komentowania Wycieczka do Warszawy została wyłączona

W dniach 2 – 3 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II i III Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka odbywała się w ramach realizowanego projektu „Wiedza kluczem do sukcesu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, działanie 8.5.

Celem wycieczki było rozbudzenie ciekawości uczniów, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie młodzieży do dialogu społecznego na temat nauki. Przedsięwzięcie to było realizowane wspólnie z uczniami klas licealnych Zespołu Szkół Nr 1.

Uczestnicy brali udział w zajęciach odbywających się w laboratorium chemicznym, fizycznym i biologicznym. Dla wielu inspirujące stały się warsztaty w laboratorium robotyki. Dla wszystkich jednak niezwykłym przeżyciem był pobyt w Planetarium Centrum Nauki Kopernik i udział seansie 3D pt: „Jesteśmy kosmitami”, w czasie którego można było odbyć wirtualną podróż po kosmosie, dotykać wirtualnych planet Układu Słonecznego i szukać życia w przestrzeni pozaziemskiej.

W ciągu dwóch dni licealiści mogli uczestniczyć we wszystkich atrakcjach, które oferuje to niezwykłe miejsce, jakim jest Centrum Nauki Kopernik. W czasie wolnym uczestnicy projektu zwiedzali Krakowskie Przedmieście i podziwiali świąteczne iluminacje stolicy.

Comments are closed.