browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Przed Wigilią

Opublikowano przez 22 grudnia 2017 Możliwość komentowania Przed Wigilią została wyłączona

Zbliża się Boże Narodzenie. Ten radosny czas jest dobrym momentem, by społeczność szkolna wzmocniła łączące ją więzi. Jesteśmy ze sobą blisko, choć niekiedy nawarstwiają się tak naprawdę małe i zbędne niepokoje. Niech pokój towarzyszy nam podczas Świąt. Miejmy siłę przeciwstawić się zwątpieniu i złu. Tego nas Święta uczą – radości i pokoju. Tego uczą nas również młodzi ludzie, którzy od samego rana, przejęci, przygotowywali spotkania naszej społeczności. Pierwsze dla Samorządu Uczniowskiego w osobach delegacji wszystkich klas, drugie – dla wszystkich pracowników szkoły.

Nie były to tradycyjnie rozumiane jasełka, raczej pełne zadumy rozmyślanie świąteczne wzbogacone recytacjami i śpiewem. O kształt tegorocznego spotkania zadbał ksiądz Sebastian Kazimierski, który zorganizował doborową ekipę wykonawców. Trudno rozpisywać się w sportowym tonie o tak głębokich treściach duchowych, ale cóż, redaktor jest tylko nauczycielem i kibicował młodym bardzo gorąco. To nasza ekipa, nasze bogactwo, więc mamy się czym emocjonować. A z każdą minutą było coraz lepiej. Tak, mamy zdolną, wrażliwą młodzież, a kiedy ma ona odpowiedni nastrój, jak dzisiaj, to potrafi porwać. Co ciekawe, w różnorodnych konkursach sprawdzamy te czy inne umiejętności i młodzież, mając tego świadomość, zdaje się nieco silić, nieco grać, trema czasem pożera. A tutaj, kiedy chodziło o coś tak zwykłego, jak wspólne spędzenie czasu w świątecznej, podniosłej atmosferze, wszyscy byli naturalni, a ze swoich wysokich umiejętności skorzystali, jakby nie było nic łatwiejszego. Wszystko się udało – wyjątkowo wykonane pieśni i kolędy, wspaniała atmosfera i, co szczególnie cieszy, przepiękne czytanie, które przypomina, że Słowo ma potężną moc, zdolną wycisnąć łzy, choć rzeczywistość bywa twarda.

W swoim imieniu, a myślę, że nie tylko w swoim, dziękuję serdecznie księdzu Sebastianowi, dziękuję Aleksandrze Ignatowicz z ILOa, Karolinie Kameli z IVTH, Ewelinie Salomon z ILOa, Łukaszowi Siekluckiemu z IIITB, Natalii Rosłon z IIITH, Nikolinie Mizielińskiej z IIITOŚ, Kai Szydłowskiej z IVTH, Michalinie Simińskiej z IIITH, Natalii Michniewicz z ITOŚ, Markowi Nowakowi z IIILOa i Krzysztofowi Woźniakowi z IIB. Dziękuję także pani Adriannie Dokurno i pani Edycie Tyburczy-Kujawie – opiekunkom Samorządu Uczniowskiego.

Redakcja strony internetowej w imieniu społeczności szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie życzy wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Piotr Figas

Comments are closed.