browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pamiętamy o Noblistach

Opublikowano przez 19 grudnia 2017 Możliwość komentowania Pamiętamy o Noblistach została wyłączona

Od kilku lat, w okolicach uroczystości wręczania nagród Nobla, i my także staramy się uświetnić patronów. Służą temu Międzyszkolny Konkurs “Nobliści Polscy” oraz okolicznościowy apel.

Zawsze wspominamy postacie naszych patronów, starając się odnaleźć proste przesłanie i zawsze, gdy prowadzący przedstawiają ich sylwetki, zaskakuje nas, że te skomplikowane biografie mogą czegoś uczyć. Uczniowie klas starszych słuchają opowieści o Noblistach nieco znudzeni, bo temat przewija się nie tylko podczas okolicznościowego apelu, ale trzeba pamiętać o pierwszoklasistach, którzy dopiero odkrywają tradycje szkoły.

W tym roku apel odbył się 13-go grudnia 2017 r., w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego 13-go grudnia 1981 r. Organizatorzy apelu nie zapomnieli o tym i przypomnieli, jak tragiczna jest ta data w najnowszej historii Polski. Również dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, w swoim przemówieniu odniosła się do dziedzictwa tych, którzy stanęli odważnie przeciw zniewoleniu. Powinniśmy wciąż pamiętać o najwyższych wartościach, choć świat współczesny poddaje je ciągłej próbie. Wartości zaś znajdują odzwierciedlenie w standardach pracy, o których mówiła pani dyrektor. Jednym z wyznaczników jakości pracy są sukcesy uczniów. Tych, którzy w ostatnim okresie zaznaczyli swoją obecność, pani dyrektor wraz z nauczycielami nagrodziła. Byli to:

  • stypendyści Prezesa Rady Ministrów –  Alicja Polak IILOa, Rafał Piórkowski IVTB, Karolina Kamela IVTH, Marta Król IVTOŚ;
  • zwycięzcy szkolnego turnieju piłki siatkowej – klasa IVTB, klasa IITB i klasa IA/IB;
  • nagrodzeni w konkursie “Marcin Luter i reformacja” – Marta Lewicka IIITOŚ, Wiktoria Talaga IIITOŚ i Marta Talaga IITOŚ;
  • zdobywczyni II miejsca w turnieju siłowania na rękę o puchar Lubelszczyzny – Estera Szeliga z IITB.

Nie zabrakło życzeń świątecznych, które pani dyrektor wystosowała do całej społeczności szkolnej. Życzenia popłynęły również od szkolnych samorządowców. W ich imieniu Alicja Polak z IILOa wygłosiła piękne życzenia kończące apel. A miłym akcentem było uroczyste wręczanie zaproszeń na bal studniówkowy, o co zadbali uczniowie klas maturalnych.

Apel zorganizowała pani Agnieszka Kurpiewska, a wspomagali ją swoimi talentami: Michalina Simińska z IIITH, Karolina Kamela z IVTH i Jakub Skory z IIITB. Prowadzenie powierzono Aleksandrze Ignatowicz z ILOa i Łukaszowi Siekluckiemu z IIITB, którzy wywiązali się z zadania wzorowo.

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.