browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Olimpiada Wiedzy o AIDS

Opublikowano przez 5 grudnia 2017 Możliwość komentowania Olimpiada Wiedzy o AIDS została wyłączona

Dnia 1 grudnia 2017 r., w Internacie Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława III Krzywoustego w Choszcznie, odbyła się Olimpiada Wiedzy o AIDS. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Choszcznie oraz ZS Nr1. W Olimpiadzie brało udział 23 uczestników m.in. z Choszczna, Krzęcina, Bierzwnika i Pełczyc. Startujący uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Zespół Szkół Nr.2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Daria Sawicka IILOa, Oliwia Brzezińska IIITOŚ i Kornel Fiłka IIILOa z nauczycielem prowadzącym, panią Lidią Michalską. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo uczennice szkoły z Pełczyc: Julia Kaźmierczak oraz Marlena Maćkała, drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Oliwia Brzezińska, a trzecie miejsce należało do Aleksandry Stelmach, uczennicy z Bierzwnika.

Wszystkim uczestniczącym w Olimpiadzie serdecznie gratulujemy!

Światowy Dzień Solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS został uchwalony w 1988 r. przez ONZ w celu zwrócenia uwagi, jak ważnym tematem jest ten wirus. W dzisiejszych czasach, kiedy wiadomo już tyle na temat HIV i AIDS, dalej rośnie liczba osób zakażonych lub chorych. Co roku 1 grudnia są przeprowadzane kampanie, jak chronić się przed HIV i AIDS. Symbolem solidarności z ludźmi zarażonymi HIV i chorymi na AIDS jest czerwona kokardka, kolorem symbolizująca miłość i krew, a kształt kokardki – odwrócone “V” (od ang. victory), przypomina, że nie pokonaliśmy jeszcze tego wirusa. 

Oliwia Brzezińska IIITOŚ

Comments are closed.