browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Młodzieży czytanie

Opublikowano przez 8 grudnia 2017 Możliwość komentowania Młodzieży czytanie została wyłączona

Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni.
/przysłowie chińskie/

28 listopada 2017 roku minęła 110-ta rocznica śmierci niezwykłego artysty, jakim był Stanisław Wyspiański. Tego dnia do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, pani Magdalena Zarębska-Kulesza zaprosiła młodzież na akcję “Młodzieży czytanie”, aby czytać fragmenty utworów Wyspiańskiego i tym samym rozbudzać zainteresowanie klasyką literatury polskiej i propagować czytelnictwo. Wraz z Natalią Rosłon z IIITH, Kają Szydłowską z IVTH i Łukaszem Siekluckim z IIITB pojechaliśmy, aby czytać fragmenty dramatu Wyspiańskiego “Wyzwolenie”. Gościem akcji był producent muzyczny i raper Łona, właściwie Adam Zieliński., który czytał utwór “Bolesław Śmiały” i mówił, że książki odgrywają w jego życiu bardzo ważną rolę, warto w literaturze szukać idoli, i wzorców do naśladowania. Polecał również zbiór felietonów Doroty Masłowskiej “Więcej, niż możesz zjeść”. O swoich fascynacjach czytelniczych mówił też pan Artur Kubaj, który reprezentował Polskie Radio Szczecin.

Myślę, że każda podobna akcja promująca czytanie zachęca moich rówieśników do sięgania po książki.

Karolina Kamela IVTH

Comments are closed.