browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Konkurs Wiedzy Prawno-Ekonomicznej

Opublikowano przez 6 grudnia 2017 Możliwość komentowania Konkurs Wiedzy Prawno-Ekonomicznej została wyłączona

24 listopada 2017 r. odbył się I etap  IV edycji Konkursu Wiedzy Prawno-Ekonomicznej pt. “Prawne i ekonomiczne ujęcie pieniądza oraz  instytucji prawa papierów wartościowych” organizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z Technikum Handlowego: Karolina Kamela i Marcelina Soroburska z klasy IVTH oraz Natalia Rosłon, Daria Juszczyk i Michalina Simińska z klasy IIITH. Opiekunem grupy byla pani Edyta Kondela.

W zmaganiach konkursowych udział wzięło 62 uczniów z 2 województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego. Test składał się z 50 pytań zamkniętych z czego 25 pytań dotyczyło prawa, a kolejne 25 wiedzy z ekonomii.

W trakcie trwania konkursu opiekunowie grup uczestniczyli w seminarium tematycznym pt. “Prawne i ekonomiczne ujęcie pieniądza oraz  instytucji prawa papierów wartościowych” prowadzonym przez prof. zw. dr hab. Zbigniewa Ofiarskiego oraz dr Wojciecha Bożka. Po konkursie opiekunowie wraz z uczestnikami udali na się poczęstunek, a następnie mieli przyjemność zapoznać się z zasadami działania oraz zasobami Biblioteki WPiA US.

Najlepiej z grupy test napisała Natalia Rosłon uzyskując 37 punktów. Uczestnicy którzy dostali się do II etapu otrzymali od 38 do 42 puktów. Tylko 1 punktu zabrakło Natalii, aby zakwalifikowała się do II etapu (ustnego). Pozostałe uczennice uzyskały następującą ilość punktów: 34, 29, 28 i 28.

Dzięki uczestnictwie w konkursie uczennice mogły poszerzyć swoją wiedze prawno-ekonomiczną oraz zdobyć nowe doświadczenia.

Edyta Kondela

Comments are closed.