browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Otwarcie Pracowni Spawania

Opublikowano przez 5 listopada 2017 Możliwość komentowania Otwarcie Pracowni Spawania została wyłączona


W piątek 3 listopada 2017r odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Spawania na Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie. Pracownia została doposażona w sprzęt i akcesoria spawalnicze w ramach projektu “Nowe kwalifikacje szansą na lokalnym rynku pracy”. Projekt realizuje Powiat Choszczeński. Projekt współfinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Działanie 8.6. Wartość całkowita projektu to 865.978,75 zł, w tym wartość dofinansowania ze środków unijnych wynosi 736.081,94 zł. Dzięki dofinansowaniu do pracowni zakupiono:

  • 2 spawarki inwerterowe, półautomat spawalniczy, giętarkę do blachy, zgrzewarkę punktową do blachy
  • materiały szkoleniowe (gazy techniczne, reduktory, druty spawalnicze, końcówki prądowe, przyłbice spawalnicze, itp.)

W ramach Projektu 18 uczniów naszej szkoły weźmie udział w Kursie Spawacza. 6 pierwszych uczestników projektu rozpoczęło udział w Kursie Spawacza 29 września 2017 r. Podczas uroczystości otwarcia Pracowni zaprezentowali oni zaproszonym gościom umiejętności, jakie nabyli podczas pierwszego miesiąca trwania kursu. Każdy uczestnik kursu otrzymał odzież ochronną i podręczniki. Już trzymamy kciuki za chłopaków, którzy 21 grudnia przystąpią do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego nabycie uprawnień spawacza. Koszt egzaminu uczniowie będą mieli sfinansowany także z Funduszy Europejskich. Uczestnicy Kursu nie muszą martwić się o to, jak dostaną się do domu po skończonych zajęciach, bo projektodawca zapewnia im odwóz po piątkowych zajęciach oraz przywóz/odwóz, gdy zajęcia odbywają się w sobotę.

Po feriach zimowych planowane jest rozpoczęcie zajęć na Kursie Spawacza dla kolejnej 6-cio osobowej grupy uczestników projektu.

Wiesława Gruszka

Comments are closed.