browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mickiewicz zwycięża

Opublikowano przez 1 listopada 2017 Możliwość komentowania Mickiewicz zwycięża została wyłączona

“Tyżeś to w nocy? To ty, Jasieńku!” – te słowa idealnie wprowadzają nas w październikowy klimat poezji. XI konkurs recytatorski “Jesienne spotkanie z poezją” już za nami. Emocji był ogrom, rywalizacja zacięta, a recytowane wiersze chwytały za serce.

Jak co roku, tak i teraz nie mogło zabraknąć u nas kontynuacji tradycji organizacji tak pięknego wydarzenia, za które możemy podziękować pani Lilli Rybce. Mieliśmy okazję ugościć dziewięciu uzdolnionych miłośników poezji, którzy z ogromnym zaangażowaniem recytowali piękną poezję oraz przekazywali widzom emocje.

W naszych skromnych progach tego wyjątkowego dnia gościliśmy uczestników, którzy swój talent rozwijali od kilku lat, ale także i tych, dla których ten dzień był przełomowy, i którzy zadebiutowali na scenie. Z tego też względu konkurs został podzielony na dwie części, tak, aby debiutanci mogli mierzyć się ze sobą, a gra była fair play. Podczas konkursu debiutowała również nasza nowa prowadząca, Klaudia Pyzik, która poradziła sobie bardzo dobrze w nowej roli.

W tym roku grono jury zasiliły trzy panie, które swoim krytycznym okiem oceniły uczestników. Pani Edyta Tyburczy – Kujawa, pani Dorota Majchrzak oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie,pani Anna Lewicka miały nie lada zadanie, jednak po wielu żarliwych dyskusjach jednoznacznie stwierdziły, iż wśród osób, które swój talent rozwijają od kilku lat, miejsce I zajęła Sandra Stolarzz IIITOŚ, tuż za nią była Natalia Rosłon z IIITH, której przypadł zaszczyt zajęci II miejsca oraz Nikolina Mizielińska z IIITOŚ, która dumnie zajęła III miejsce. Wśród debiutantów najlepiej zaprezentowała się Ewelina Hołubowska z ITH, która zajęła miejsce I, a II miejsce przypadło Patrycji Kubickiej z ITH. Wyróżnienie natomiast otrzymali: Patrycja Piwowar z IB, Karolina Szpakowska z IB, Nikola Maldzis z ITH, Mateusz Skory z IB.

Niepodważalnie serca jury podbiła twórczość Adama Mickiewicza. “Niepewność” i “Romantyczność” na długo zapadną nam w pamięć, bowiem to dzięki tym wierszom Sandra i Ewelina zdobyły pierwsze miejsca.

Serdecznie dziękujemy gościom, którzy wspierali uczestników i z zachwytem słuchali pięknej poezji, a Michalinie Simińskiej z IIITH oraz Patrycji Wróbel z IB za wyśpiewanie pięknych piosenek, którymi umiliły nam czas. Recytatorów natomiast zapraszamy do nas za rok i mamy ogromną nadzieję, że będziecie bawić się równie dobrze, jak w tym roku.

Natalia Zaczkiewicz IIITOŚ

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.