browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Konkurs ,,Marcin Luter i reformacja”

Opublikowano przez 12 listopada 2017 Możliwość komentowania Konkurs ,,Marcin Luter i reformacja” została wyłączona

31 października 1517r. uznawany jest za początek protestantyzmu na świecie. W tym roku minęło 500 lat od dnia, w którym – według tradycji – Marcin Luter przybił listę 95 tez do drzwi kościoła zamkowego w Wittenberdze.

Na tę rocznicę, Niemcy przygotowywali się już od dekady. Dwa miasta, które do swej nazwy przyjęły miano Lutherstadt – Miasto Lutra, to Eisleben i Wittenberga. Rok jubileuszu ogłoszono rokiem Marcina Lutra. W całych Niemczech są organizowane liczne imprezy i wystawy. 36  miast, w których  Luter zaznaczył swoją obecność, połączono na różne sposoby za pomocą ośmiu tras tematycznych.

Mając na uwadze okrągłą rocznicę wydarzenia, które miało miejsce u naszych sąsiadów i zainteresowanie młodzieży historią Europy, nauczyciele języka niemieckiego zapraszają uczniów do udziału w konkursie ,,Marcin Luter i reformacja”. W załączniku zainteresowane osoby znajdą quiz tematyczny w wersji niemieckiej. Odpowiedzi w formie elektronicznej należy przesłać na adres: tskmn.choszczno@o2.pl do 10 grudnia 2017r. Dla trzech laureatów konkursu zostały przygotowane nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy otrzymają piątkę z języka niemieckiego. Zapraszamy.

Teresa Wiśniewska

Martin Luther und die Reformation (pobierz)

 

Comments are closed.