browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Schronisko z ludzką twarzą

Opublikowano przez 3 października 2017 Możliwość komentowania Schronisko z ludzką twarzą została wyłączona

Zwierzęta to magiczne stworzenia,

Pełne wiary, miłości, ale także cierpienia,

Podaruj im swój uśmiech i pomocną dłoń.

Z sercem cudowne stworzenia chroń,

Uwierz nam: pomaganie jest fajne,

Nawet poprzez gesty zwyczajne.

 

Wiersz zamieszczony powyżej, autorstwa Natalii Zaczkiewicz z klasy III TOŚ zainspirował nas do odwiedzin w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie. Poznaliśmy ciężką pracę ludzi, którzy oddają swoje serca potrzebującym zwierzakom: psom i kotom. Liczba podopiecznych cały czas się zmienia: w dniu 21 września, w którym odwiedziliśmy to przytulisko było 208 piesków i 6 kotków. Uczniowie klasy III TOŚ wyprowadzili psy, podzielili się z nimi przysmakami, zapoznali się z zasadami funkcjonawania i potrzebami schroniska. Poznali też ciężką pracę pracowników, którzy muszą dysponować wielką siłą psychiczną i fizyczną w swej pracy. No i zostawawiliśmy swe serca w tym miejscu przy Edim, Gabi, Sarze, Dziadkach….  Psy można wolontaryjnie wyprowadzać codziennie od 12 do 16.00. Jeśli nie możesz zaadoptować psiaka, wspieraj go i wyprowadzaj!!! Wszystkiego Najlepszego Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT!!!

Małgorzata Brzustowicz

Comments are closed.