browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Otrzęsiny 2017

Opublikowano przez 24 września 2017 Możliwość komentowania Otrzęsiny 2017 została wyłączona

Talent, sprawność, poczucie humoru, a przede wszystkim odwaga – tymi cechami można scharakteryzować pierwszoklasistów. Skąd to wiemy? Wiemy to stąd, że 22.09.2017 r., podczas otrzęsin, pierwszaki miały okazję zaprezentować szeroką gamę swoich możliwości. A ponieważ jeszcze nie raz, nie dwa z talentów uczniowskich będziemy korzystać, to jesteśmy bardzo zadowoleni.

Tradycyjnie repertuar “morderczych” konkurencji dla pierwszaków przygotowała klasa, która zwyciężyła w roku poprzednim. Była to klasa IITH/TOŚ z wychowawczynią, panią Edytą Kondelą. Sprawdzano przygotowanie mentalne i fizyczne do nauki w naszej szkole. Dlatego też, poza konkurencjami sprawnościowymi i artystycznymi, sięgnięto do arsenału zadań integrujących klasy. Surowe jury w osobach pani dyrektor, Barbary Ciecierskiej, pani Edyty Tyburczy-Kujawy, pani Anety Tuszyńskiej-Parol, pani Edyty Kondeli i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Karoliny Kameli z IVTH, przyznawało punkty za plakat reklamujący klasę, wiersz lub piosenkę na temat kierunku kształcenia, koci taniec, wyścig z jajkiem, czytanie fragmentów “Wesela” Stanisława Wypiańskiego, W każdej z konkurencji prezentowali się wytypowani przez klasy delegaci i, jak dało się zauważyć, pierwszoklasiści znają już siebie bardzo dobrze, bo ich reprezentanci pokazali majstersztyk.

Uczniowie poznali też swoich wychowawców, a wychowawcy poznali ich, czego dowodem uczestnictwo tych drugich w niektórych konkurencjach. To miłe, gdy się widzi, jak wychowawca dopinguje i rwie się do “bijacki”. Zacytowaliśmy tutaj słówko z “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, bo czytano jego fragmenty.

Choć pogoda tego dnia była niezbyt zachęcająca, bo od porannej mgły zanosiło się na deszcz, wszyscy mieli doskonałe humory. Nic dziwnego, rywalizacja rozgrzała uczestników i widzów. Z każdą minutą “kotki” stawały się bardziej zintegrowane, bardziej ufne, by ostatecznie stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Aktem ślubowania pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie.

Pani dyrektor podsumowała zmagania i podkreśliła, że walorem szkolnej zabawy zwanej otrzęsinami jest możliwość pokazania potencjału uczniów. Od teraz szkoła ujawnione talenty będzie rozwijała, a okazji do tego będzie sporo. Rywalizację podczas otrzęsin wygrała klasa ITB/TOŚ, która otrzymała talon na cele klasowe oraz zaszczyt zorganizowania imprezy za rok. Gratulujemy uczniom i ich wychowawczyni, pani Jadwidze Czyż!

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.