browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Święto Szkoły 2017

Opublikowano przez 4 czerwca 2017 Możliwość komentowania Święto Szkoły 2017 została wyłączona

31 maja 2017 roku Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich obchodził swoje święto. Upamiętnia ono nadanie szkole zaszczytnego imienia Noblistów Polskich. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami brali udział w zajęciach poświęconych naszym patronom. Bardzo ciekawe były zadania, jakie powierzyli uczniom nauczyciele przedmiotów ścisłych. Należały do nich: wykonanie plakatu prezentującego wizerunek Marii Skłodowskiej–Curie, ułożenie haseł do krzyżówki, udział w prezentacji multimedialnej o dwukrotnej Noblistce polskiej, uczestnictwo w pokazach doświadczeń chemicznych, przygotowanych przez uczniów Technikum Ochrony Środowiska.

Kolejnym punktem obchodów święta był uroczysty apel, w czasie którego zaprezentowano sylwetki polskich Noblistów, a także wręczono uczniom pamiątkowe dyplomy. Najlepszą w wyżej wymienionych konkurencjach okazała się klasa IITB, która dodatkowo wykazała się stuprocentową frekwencją.

Odbył się również bieg profilaktyczny pod hasłem „Na mecie odpowiedzialność”. Wyłoniliśmy zwycięzców w trzech kategoriach. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Estera Szeliga, uczennica klasy ITB, tuż za nią na metę dotarła Nikolina Mizielińska z klasy IITOŚ, trzecia na metę przybiegła Oliwia Brzezińska również z klasy IITOŚ. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył Kamil Michalak z klasy IITB, jako drugi na metę przybiegł Filip Szulik z klasy IA, jako ostatni na „pudle” uplasował się Krzysztof Woźniak z IB. W trzeciej kategorii, czyli naszych najbardziej doświadczonych sportowców, zwycięzców mamy trzech. Równo na metę przybiegli – nasz zawodowy organizator, dla którego nie ma rzeczy nie do załatwienia – pani Joanna Kozanecka, razem z nią niczym dwa przecinaki dotarli pan Maciej Żołnierzów i pan Tomasz Płonka, czyli dwójka prawdopodobnie najwyższych i najszybszych ludzi świata. Tajemne źródła donoszą, że to spod ich skrzydeł wyszedł talent Usaina Bolta. Nasz tajny informator donosi, że planują oni wystartować w F1 na pieszo. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

                                                                                    Łukasz Sieklucki

Comments are closed.