browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jak nie czytam, jak czytam

Opublikowano przez 1 czerwca 2017 Możliwość komentowania Jak nie czytam, jak czytam została wyłączona

Biblioteka Narodowa podała wyniki badań czytelnictwa w roku 2016. Nie ma większych zmian. Nadal 63% dorosłych Polaków przyznaje, że w ciągu roku nie przeczytało żadnej książki. Nie zmieniła się też liczba osób, które deklarują, że w ciągu ostatniego miesiąca nie przeczytały jakiegokolwiek tekstu dłuższego niż trzy strony. Pozytywny jest natomiast wzrost z 8,4% do 10,2% liczby osób, które przeczytały w ciągu roku siedem lub więcej książek.

Młodzież i nauczyciele ZS Nr 2 w Choszcznie chcą zmienić te statystyki, dlatego przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam” i bijemy rekord w czytaniu w jednym momencie. Dziś, 1 czerwca 2017 roku, na patio szkoły, o godzinie 10.00, czytało 213 uczniów i nauczycieli. Drodzy miłośnicy książek, biblioteka szkolna zaprasza i dziękuje za udział w akcji. 

                                                                                                                             Lilla Rybka
 

Comments are closed.