browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

X Festiwal Piosenki Niemieckiej w Barlinku

Opublikowano przez 24 maja 2017 Możliwość komentowania X Festiwal Piosenki Niemieckiej w Barlinku została wyłączona

Słonecznego 17 maja 2017 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w X Festiwalu Piosenki Niemieckiej w Barlinku. Weronika Nahorska z piosenką “So kann das leben sein” i Jakub Skory z utworem “Wenn ach wenn dann ja dann” to nasi tegoroczni reprezentanci. W dobrych humorach, świetnie przygotowani, wkroczyli na scenę Barlineckiego Ośrodka Kultury.

Oceniało ich jury w składzie: Brygida Liśkiewicz – dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury, Maria Dzięcioł – nauczyciel muzyki oraz Aleksandra Hoffmann – nauczyciel języka niemieckiego.  Konkurs dzielił się na 3 kategorie: szkoły podstawowe, szkoły podstawowe niemieckie oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Udział wzięło 22 uczestników. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a każdy z uczestników znakomicie przygotowany. Kuba i Weronika zachwycili publiczność. Cieszyli się gromkimi brawami. Każdy z uczestników zaprezentował się rewelacyjnie. Utwory podbijały serca, wywoływały wiele emocji. Jury miało trudne zadanie, nikt nie chciałby znaleźć się w ich skórze.

W przerwie umilał nam czas zespół taneczny “Fabryka Tańca Barlinek”. Po burzliwych naradach usłyszeliśmy werdykt. Jakub Skory zajął 3 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy z uczestników dostał upominki oraz zebrał gratulacje.

Czekamy z niecierpliwością na następne edycje, aby raz jeszcze zasmakować niemieckich piosenek. Być może za rok uda nam się jeszcze bardziej oczarować publiczność?

Gratuluję i już teraz życzę powodzenia przyszłorocznym uczestnikom.

Karolina Kamela

Comments are closed.