browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Światowy Dzień Ziemi

Opublikowano przez 28 kwietnia 2017 Możliwość komentowania Światowy Dzień Ziemi została wyłączona

Tego dnia troska o naszą planetę łączy miliony ludzi na całym świecie. Dla wielu miłośników ekologii data 22 kwietnia nie jest okazją tylko do celebrowania, ale również do nagłaśniania problemów związanych z otaczającym nas środowiskiem. Globalne ocieplenie klimatu, pogarszający się stan jakości wód, zanikanie naturalnych zasobów środowiska, nadmierne wytwarzanie odpadów, problemy ze smogiem i kwaśnymi deszczami, czy też wymieranie zagrożonych gatunków to tylko niektóre zagadnienia, z którymi boryka się współczesny świat. Uczniom Technikum Ochrony Środowiska kwestie te nie są obce, dlatego 20 kwietnia rozpoczęliśmy obchody „Światowego Dnia Ziemi” w naszej szkole. Jednym z punktów obchodów był kiermasz zdrowej żywności. Uczniowie przygotowali kanapki bogate w zdrowe produkty, a fakt, iż znikały z talerzy w błyskawicznym tempie świadczy, iż wszystkim smakowały. Obchodom „Dnia Ziemi” towarzyszył również konkurs pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Celem konkursu było propagowanie ciekawych pod względem turystycznym i przyrodniczym miejsc naszego kraju. Do organizatorek konkursu – Anny Komorowskiej oraz Małgorzaty Kowalik wpłynęło sporo prac. Po burzliwych obradach jury konkursowe wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: prezentacja multimedialna oraz plakat.

KATERGORIA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA:

I miejsce – Anita Kleinszmit kl. IILO

II miejsce – Aleksandra Piasecka kl. IITH

III miejsce – Marta Lewicka kl. IITOŚ

KATEGORIA PLAKAT:

I miejsce – Katarzyna Leciejewska kl. IIITOŚ

Prace konkursowe można było podziwiać podczas „Drzwi Otwartych Szkoły”. To jeszcze nie koniec obchodów. W najbliższych dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Lidii Michalskiej wezmą udział w „Akcji Sprzątania Świata”. Szykują się także jeszcze inne konkursy towarzyszące temu świętu, ale nie będziemy zdradzać wszystkich atrakcji – bądźcie czujni.

                                                                                                                  Anna Komorowska

Comments are closed.