browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kolejna wizyta w szkole partnerskiej

Opublikowano przez 9 kwietnia 2017 Komentarzy (0)

W dniach 30-31 marca 2017 r. miała miejsce kolejna wizyta delegacji ZS Nr 2 w Choszcznie w szkole partnerskiej Oberstufenzentrum Oder-Spree w Fürstenwalde. Celem spotkania było dopracowanie szczegółów projektu  “Praktyki zawodowe w zawodzie ślusarz – kluczem do zdobycia nowych kompetencji”. Stronę polską reprezentowali: wicedyrektor p. Jolanta Pluta, kierownik gospodarczy p. Bożena Sybidło, kierownik warsztatów p. Janusz Solski, zaś stronę gospodarzy: dyrektor Joachim Schenk oraz kierownicy: p. Jörg Höhnow i p. Norbert Göbel. Funkcję tłumacza pełniła p. Teresa Wiśniewska.

Ww. projekt stanowi kontynuację projektu z września 2016 r. Tym razem realizacja projektu nastąpi w Fürstenwalde w dniach 4-9 czerwca 2017 r. Nasza delegacja miała okazję zwiedzić siedzibę firmy “STAMA” GmbH w Bad Saarow. Właśnie w tej firmie nasi uczniowie wraz z grupą młodzieży niemieckiej poznają specyfikę pracy w branży mechanicznej i zdobędą nowe kompetencje. Nasi partnerzy zadbali również o atrakcje podczas wizyty.

Wyjazd do Bad Saarow oraz do Berlina dostarczył polskiej delegacji niezapomnianych wrażeń. Punkt kulminacyjny spotkania stanowiła deklaracja gospodarzy odnośnie przyszłej współpracy w przeciągu 5 lat.

Teresa Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *