browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Inauguracja wiosny na sportowo!!!

Opublikowano przez 22 marca 2017 Komentarzy (0)

Tradycyjnie 21 marca sport dominuje w naszej szkole.  Od lat jest to okazja do przeprowadzenia poważnych zawodów w ramach Szkolnego Dnia Sportu. Nie inaczej rzecz się miała w tym roku.

Punktualnie o godzinie dziewiątej na walcową nutę rozpoczął się apel inaugurujący ceremonię otwarcia naszych szkolnych Igrzysk Sportowych.  Uroczystość, oprócz  sportowców wszystkich klas, dyrekcji szkoły i nauczycieli pełniących funkcję trenerów, zaszczycili goście: Wicestarosta Powiatu Choszczeńskiego – pani Wioletta Kaszak, Burmistrz Choszczna – pan Robert Adamczyk, Przewodniczący Rady Rodziców w Zespole Szkól Nr 2 im. Noblistów Polskich – pan Robert Garbiak, reprezentujący przybyłych na apel rodziców.

Uroczysty apel to doskonała okazja do podsumowań pracy szkoły. Dyrektor szkoły, Pani Barbara Ciecierska, wespół z naszymi dostojnymi gośćmi pogratulowała uczennicy z ITB Esterze Szelidze sukcesów sportowych osiągniętych podczas Ogólnopolskiego Turnieju Armwrestlingu w Poznaniu, gdzie Estera zajęła II miejsce, Karolinie Kameli z IIITH sukcesu na konkursie recytatorskim, oraz niestrudzonej piątce liderów “Bezpiecznej+” edukującej najmłodszych mieszkańców naszego regionu w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Starosta i Burmistrz wyrazili gorące podziękowania poparte upominkami Nikolinie Mizielińskiej i Joannie Bok z klasy IITOŚ, Aleksandrze Józefiak i Alicji Polak z klasy ILO oraz Kacprowi Dubowikowi z klasy IA.  Na tym nie koniec podsumowań, bukiet kwiatów znalazł się w rękach pana Roberta Garbiaka jako symboliczne podziękowanie dla rodziców za ufundowanie wyposażenia nowej sali komputerowej, za co jako społeczność szkolna bardzo dziękujemy.

Później było już tylko sportowo. Sztafeta olimpijska w trakcie Hymnu Olimpijskiego zapaliła znicz, aby ogień palący się w trakcie zawodów przypominał uczestnikom szczytne idee szlachetnej walki sportowej. Uczennice pod wodzą Kai Szwed z klasy IVTB pokazały karkołomny układ taneczny, a na koniec uroczystości uczniowie i nauczyciele w ramach rozgrzewki wspólnie odtańczyli układ taneczny związany z akcją One Bililon Rising od lat realizowanej i prowadzonej przez naszą szkołę w regionie.

Konkurencje sportowe, którym należało w tym dniu sprostać, to min. rzuty piłką koszykową na czas, żonglerka piką nożną, skok wzwyż, rzut piłką lekarską i widowiskowa konkurencja “ile zmieści skrzynia”, gdzie oprócz ilości zawodników oceniana jest również wartość artystyczna tej niezwykłej budowli.

Konkurencje odbywały się prawie tak samo jak na obiektach olimpijskich, na całej powierzchni hali w tym samym czasie. Dlatego też widzowie zgromadzeni na trybunach mieli co podziwiać. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, którzy oceniali i kontrolowali zdobycze punktowe klas. Ważne punkty były również do osiągnięcia za frekwencję w tym dniu. Dodatkowym smaczkiem było przeprowadzenie zawodów w siłowaniu na rękę, jak również miniturnieju w siatkówkę.

Mistrzem sportowym szkoły, po podliczeniu wszystkich możliwych punktów do zdobycia, okazała się klasa IVTB pod trenerskim okiem pani Agnieszki Kurpiewskiej, która z rąk Pani Dyrektor otrzymała talon finansowy na organizację imprezy klasowej.

Rywalizacja sportowa przebiegła w dobrej i pełnej emocji atmosferze, a klasy z niedosytem osiągnięć zapowiedziały już, że za rok nie odpuszczą. W związku z tym liczymy na piękne sportowe emocje w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *