browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

XI Polsko – Angielski Konkurs Recytatorski Poezji o Miłości

Opublikowano przez 12 lutego 2017 Komentarzy (0)

Jednego serca! Tak mało mi trzeba,

A jednak widzę, że żądam za wiele!”

Wszyscy doskonale wiemy, że czternastego lutego cała kula ziemska przepełniona jest niesamowitym uczuciem, jakim jest miłość. Każdy obdarowuje się prezentami, okazuje czułości, zabiera swoją „połówkę” na randkę, pisze listy miłosne. Tego dnia nie ma ograniczeń, ponieważ dla wielu jest to bardzo ważny dzień. Warto jednak pamiętać, że nie o prezenty tutaj chodzi, ponieważ miłość powinno okazywać się cały rok i to nie upominkami.

Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie postanowił uczcić ten dzień, organizując XI Polsko – Angielski Konkurs Recytatorski Poezji o Miłości, który odbył się dziewiątego lutego. Tego dnia odwiedzili nas wyjątkowi goście, żołnierze z Kanady oraz uczniowie z Gimnazjum w Reczu, wraz ze swoją nauczycielką języka polskiego panią Aleksandrą Gryczewską. Gimnazjaliści wyrecytowali wspaniałe wiersze, ale jak wiadomo, zwycięzca może być tylko jeden. Nagrodzona została Weronika Wlazłowska, dzięki której mieliśmy przyjemność poznać bardzo ciekawą interpretację wiersza „Jestem Julią” Haliny Poświatowskiej. Oczywiście na uznanie zasługują również pozostałe uczestniczki: Angelika Sikora, Karolina Biskupska, Jagoda Hertel oraz Hanna Smarzewska. Uczennice chętnie recytowały wiersze rodzimych autorów, pozwalając wszystkim zatopić się w pięknych słowach.

Uczniowie naszej szkoły z takim samym entuzjazmem przedstawiali wybrane przez siebie polskie, jak również angielskie wiersze. Niesamowitym przeżyciem była możliwość poznania ich wszystkich. Jury miało ogromny dylemat z wyborem zwycięzców, jednak po wielu burzliwych dyskusjach udało się dojść do porozumienia.

W konkursie polskojęzycznym wygrała Natalia Rosłon, która w niesamowity sposób zaprezentowała wiesz Adama Asnyka „Jednego serca”. Drugie miejsce zajęła Karolina Kamela, prezentująca wiersz „Bez Ciebie”, zaś trzecie miejsce przypadło Nikolinie Mizielińskiej, która wystąpiła z wierszem „Dzwonek”. Wyróżnienie natomiast otrzymała Maria Chorbińska, której interpretacja wyjątkowo przypadła do gustu Jury. Dziewczyny na bardzo wysokim poziomie przedstawiły twórczość polskich autorów. Równie wysoki poziom recytacji zaprezentowali: Sandra Stolarz, Estera Szeliga, Łukasz Sieklucki, Weronika Ditmar oraz Weronika Szymczak.

Angielską twórczość mieliśmy przyjemność poznać dzięki piątce uczniów, niestety miejsca na podium są tylko trzy. Trzecie miejsce zajął Konrad Dybała, który zaprezentował „Sonet 130” Williama Shakespeare. Drugie miejsce przypadło utalentowanemu Łukaszowi Baranowskiemu, który zaprezentował swoją własną twórczość. Wygrała Maja Kmieć.

Jednak to nie koniec! Podczas obrad Jury, czas umilali nam nasi muzycznie utalentowani uczniowie. Michalina Simińska oraz Konrad Dybała sprawili, że na naszych twarzach pojawiły się uśmiechy, a biblioteka szkolna tętniła muzyką. Wspólne śpiewy zintegrowały wszystkich uczestników, nawet nauczyciele przyłączyli się do zabawy. Również Kuba Skory oraz Łukasz Baranowski zaprezentowali swój talent. Grając na gitarze i śpiewając stworzyli ciepłą, walentynkową atmosferę. Ale, ale! To nie wszystko. Mieliśmy ogromną przyjemność zobaczyć scenę balkonową z „Romea i Julii” zagraną przez Łukasza Siekluckiego oraz Karolinę Kamelę i to w języku angielskim! Emocji nie brakowało, a gra aktorska Łukasza i Karoliny spodobała się każdemu.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział oraz zaangażowanie, a pani Lilli Rybce, pani Małgorzacie Brzustowicz i panu Mariuszowi Spychajowi za organizację całego konkursu. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejny konkurs, który z pewnością odbędzie się za rok.

Natalia Zaczkiewicz, klasa IITOŚ

 

 

Zdjęcia udostępniło Starostwo Powiatowe w Choszcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *