browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Pomaganie jest fajne”

Opublikowano przez 8 lutego 2017 Komentarzy (0)

W drugiej połowie stycznia i na początku lutego Szkolny Klub Wolontariatu podsumował dwa konkursy organizowane w ramach konkursu Szkolny Klub Wolontariatu. Uczniowie zostali poproszeni o napisanie wiersza lub opowiadania na temat “Pomaganie jest fajne”. Uczniowie naszej szkoły napisali 16 wierszy (np. Mała Wielka Pomoc – pobierz) i 3 opowiadania. Jedna z klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej przekazała organizatorom konkursu nagraną przez siebie piosenkę. Jury konkursowe złożone z trzech pań polonistek wyróżniło dwa opowiadania. „Pomaganie jest fajne”, w którym Ola z klasy IILO opisała jak wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka przechodzi w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Najpierw w pomoc ludziom zaangażowała się jej babcia, potem mama a teraz ona przejęła od nich „bakcyla” pomagania. Drugie wyróżnione opowiadanie to napisana przez Natalię z IITOŚ bajka „Drugie życie” (Drugie życie – pobierz), która opisuje historię psa, który szybko po przyjściu na świat znalazł dom, ale po czasie znudził się właścicielom,   którzy porzucili go w lesie. Na szczęście po smutnej tułaczce znalazł nowy dom, jak pisze darowano mu drugie życie. W opowiadaniu tym Natalia chciała pokazać ludziom, że zwierząt nie można brać do domu na jakiś czas, dopóki nam się nie znudzą. Zanim zaopiekujemy się zwierzęciem musimy zdać sobie sprawę, że zapraszamy go do domu na zawsze. Uczniom uzdolnionym  plastycznie zaproponowano udział w konkursie na przygotowanie plakatu na temat “Pomocna dłoń”. Uczniowie naszej szkoły wykonali  15 prac. Jury konkursowe, które oceniało pracę zarówno pod względem techniki jak i  estetyki wykonania oraz zgodności pracy z tematyką konkursu przyznało pięć wyróżnień.

Wiesława Gruszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *