browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jasełka 2016

Opublikowano przez 5 stycznia 2017 Komentarzy (0)

22 grudnia 2016roku społeczność ZS Nr 2 w Choszcznie spotkała się w auli szkoły, aby obejrzeć i wysłuchać Jasełek Bożonarodzeniowych. Rozpoczęła je piękna pastorałka w wykonaniu Łukasza Baranowskiego, który przy dźwiękach gitary śpiewał:

„Nadziei blask aż po nieba kres

Wigilii czas płonie światłem świec

/…/ Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się”

Następnie do zgromadzonej młodzieży i nauczycieli przemówił Anioł, który słowami:

„Człowieku, przechodniu tej ziemi posłuchaj. Oto zwiastuję Ci radość wielką. W ubogiej stajence w Betlejem narodził się Zbawiciel. Przynosi on miłość, jakiej dotąd nie znał świat, aby uleczyć Twoje serce” i zapowiedział wejście Maryi oraz Józefa z Jezusem.

Historia sprzed 2000 lat na szkolnej scenie przekazana została w sposób bardzo współczesny, dlatego widzowie oglądali przechodniów, którzy zabiegani w przedświątecznej atmosferze, nie mieli czasu na rozmowy z Aniołem, który przypominał o drodze do Betlejem. Spotkanie zakończył uczeń grający Józefa mówiąc: „Betlejem jest blisko, na odległość ludzkiego serca otwartych ramion. Betlejem jest blisko, każdy może tu przyjść” a wszyscy występujący zaśpiewali pastorałkę „Uciekali” tworząc niezwykły klimat świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Marek Gajowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *