browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Z Noblistami – świątecznie

Opublikowano przez 15 grudnia 2016 Komentarzy (0)

13 grudnia społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 2 wraz z nauczycielami spotkała się na uroczystym apelu upamiętniającym wręczenie Nagród Nobla. W tym dniu obchodziliśmy także 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Prowadzący – Weronika Nahorska z klasy IIILO i Kamil Kowalczyk z klasy IILO przedstawili zebranym sylwetki i dokonania patronów naszej szkoły. Pani dyrektor, Barbara Ciecierska, podsumowała mijający rok kalendarzowy. Złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia. Rok 2016 należał do Henryka Sienkiewicza, który poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń. Stąd też „Quo vadis”, wybrane podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji, ogłoszono lekturą Narodowego Czytania 2016. Nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Możemy pochwalić się, iż otrzymaliśmy od Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy podziękowania i pamiątkowy egzemplarz powieści naszego noblisty. W czasie apelu pani dyrektor wręczyła nagrody za plakaty promujące nowości książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nagrodę pierwszą otrzymała Marta Jamińska z klasy IILO, a wyróżnienie Natalia Zaczkiewicz z IITOŚ. W imieniu Samorządu Uczniowskiego bożonarodzeniowe życzenia Gronu Pedagogicznemu, uczniom i wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 przekazała przewodnicząca SU Karolina Kamela. Do samego końca apelu, a może i jeszcze dłużej wyczuwało się świąteczną atmosferę. Muzyczną pointą tego wyjątkowego spotkania była piosenka zespołu Dżem „Do Kołyski” w wykonaniu naszego szkolnego barda Jakuba Skorego z klasy II Technikum Budowlanego.

Agnieszka Kurpiewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *