browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

NOBLIŚCI POLSCY 2016

Opublikowano przez 13 grudnia 2016 Komentarzy (0)

9 grudnia 2016 roku w auli Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich odbył się  XV Międzyszkolny Konkurs „Nobliści Polscy”. Stanowi on ważny element tradycji budującej wizerunek naszej szkoły. Do rywalizacji stanęli reprezentanci dwóch gimnazjów: Publicznego Gimnazjum im. Władysława II Jagiełły z Choszczna: Julia Kwiatkowska, Zofia Kucharska, Wiktor Kowalski, Patrycja Eljasz; oraz Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach w składzie: Kinga Sokołowska, Zuzanna Sokołowska, Marlena Maćkała, Antoni Sowiński. Zmagania w trzech kategoriach – konkursie plastycznym, konkursie wiedzy i konkursie prezentacji sylwetek Noblistów Polskich dostarczyły publiczności wielu emocji. To zasługa opiekunek: pań Małgorzaty Szemlij i Magdaleny Kieli z Publicznego Gimnazjum w Choszcznie i pani Edyty Smulczyńskiej  z Publicznego Gimnazjum w Pełczycach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych swój akces zgłosili uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie: Marta Jamińska, Klaudia Zaboronek, Łukasz Sieklucki i Marek Nowak wraz z opiekunką panią Lillą Rybką, a także reprezentanci Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu: Karolina Dąbkiewicz, Marta Komorowska, Kacper Kijowski z opiekunką panią Iwoną Ulchurską. Hasło tegorocznego konkursu w tej kategorii brzmiało ”Rozmowa z … Zwykłe i niezwyczajne pytania kierowane do polskich laureatów Nagrody Nobla”. Zacne jury w składzie pani Irena Rękawiecka – Sadowska – pomysłodawczyni konkursu i wieloletni wicedyrektor naszej szkoły, pani Jolanta Pluta – wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2  i pan Tomasz Wacław Jabłecki – regionalista i muzykolog – miało trudny orzech do zgryzienia. Grand Prix „Pierwszy szczebel do Nobla” w postaci pamiątkowej statuetki, wykonanej przez warsztaty szkolne ZS Nr 2, zdobyło Publiczne Gimnazjum Choszcznie. Nagrodę publiczności przyznano uczniom z Publicznego Gimnazjum w Pełczycach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Grand Prix „Pęd Noblowski” zdobyła drużyna naszej szkoły, a nagrodę publiczności przyznano uczestnikom ze Stargardu. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani książkami, które zakupiliśmy dzięki naszym mecenasom: Staroście Choszczeńskiemu panu Adamowi Andriaszkiewiczowi; Burmistrzowi Choszczna panu Robertowi Adamczykowi, właścicielom księgarni „Pegaz” państwu Marii i Tomaszowi Mińskim oraz pani Jadwidze Skorbie – Frańczak z Towarzystwa Miłośników Ziemi Choszczeńskiej. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy wszystkich na przyszłoroczne zmagania konkursowe.

Agnieszka Kurpiewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *