browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wizyta gości z Kanady

Opublikowano przez 4 listopada 2016 Komentarzy (0)

26 i 27 października gościliśmy w naszej szkole niezwykłych gości – kanadyjskich żołnierzy funkcjonujących w ramach NATO National Defence Arms w Drawsku Pomorskim. Panowie Captain Darryl Bannon i Corporal Alexander Morrison przywieźli ze sobą wiele niespodzianek i niezmiernie ciekawą prezentację multimedialną związaną z ich pracą i krajem pochodzenia. Największą niespodzianką dla uczniów okazał się jednak żywy i dźwięczny kanadyjski angielski, w licznych mini quizach i zagadkach interaktywnych, w których uczniowie mieli okazję zmierzyć się i sprawdzić swoje sprawności językowe: umiejętność słuchania ze zrozumieniem, formułowanie pytań, odpowiadanie na pytania, jak i czytanie ze zrozumieniem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat kultury, kuchni, historii i obyczajowości tego pięknego kraju. Mieliśmy okazję skosztować kanadyjskie smakołyki: ciasteczka z kremem na bazie syropu klonowego, jak i poznać cały proces wytwarzania tego narodowego skarbu. Dowiedzieliśmy się również, co najbardziej denerwuje naszych gości w naszym kraju: ryzykownie wąskie drogi z niebezpiecznymi drzewami i brawurowymi niejednokrotnie użytkownikami dróg. Z kolei bardzo podoba im się nasza mentalność: radość życia, spokojniejszy rytm życia i umiarkowanie mały w porównaniu z innymi nacjami „wyścig szczurów”. Najaktywniejsi spośród nas nagradzani byli licznymi materiałami promocyjnymi.

Wszystkim uczniom, jak i nauczycielom bardzo podobało się to spotkanie, wyraziliśmy swoją wdzięczność: Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich Barbara Ciecierska wręczyła naszym gościom pamiątkowe prezenty związane z naszą szkołą i wyjątkowe nakrycie głowy – czapkę oficerską emerytowanego Kapitana Wojska Polskiego darowaną przez Pana Jana Kowalonka.

Małgorzta Brzustowicz

Mariusz Spychaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *