browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wizyta gości z Kanady

Opublikowano przez 4 listopada 2016 Komentarzy (0)

26 i 27 października gościliśmy w naszej szkole niezwykłych gości – kanadyjskich żołnierzy funkcjonujących w ramach NATO National Defence Arms w Drawsku Pomorskim. Panowie Captain Darryl Bannon i Corporal Alexander Morrison przywieźli ze sobą wiele niespodzianek i niezmiernie ciekawą prezentację multimedialną związaną z ich pracą i krajem pochodzenia. Największą niespodzianką dla uczniów okazał się jednak żywy i dźwięczny kanadyjski angielski, w licznych mini quizach i zagadkach interaktywnych, w których uczniowie mieli okazję zmierzyć się i sprawdzić swoje sprawności językowe: umiejętność słuchania ze zrozumieniem, formułowanie pytań, odpowiadanie na pytania, jak i czytanie ze zrozumieniem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat kultury, kuchni, historii i obyczajowości tego pięknego kraju. Mieliśmy okazję skosztować kanadyjskie smakołyki: ciasteczka z kremem na bazie syropu klonowego, jak i poznać cały proces wytwarzania tego narodowego skarbu. Dowiedzieliśmy się również, co najbardziej denerwuje naszych gości w naszym kraju: ryzykownie wąskie drogi z niebezpiecznymi drzewami i brawurowymi niejednokrotnie użytkownikami dróg. Z kolei bardzo podoba im się nasza mentalność: radość życia, spokojniejszy rytm życia i umiarkowanie mały w porównaniu z innymi nacjami „wyścig szczurów”. Najaktywniejsi spośród nas nagradzani byli licznymi materiałami promocyjnymi.

Wszystkim uczniom, jak i nauczycielom bardzo podobało się to spotkanie, wyraziliśmy swoją wdzięczność: Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich Barbara Ciecierska wręczyła naszym gościom pamiątkowe prezenty związane z naszą szkołą i wyjątkowe nakrycie głowy – czapkę oficerską emerytowanego Kapitana Wojska Polskiego darowaną przez Pana Jana Kowalonka.

Małgorzta Brzustowicz

Mariusz Spychaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *