browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Spotkanie z przedstawicielkami fundacji „Kwiat Kobiecości”

Opublikowano przez 7 listopada 2016 Komentarzy (0)

Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania szkoły w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Podstawą działań profilaktycznych stanowi przygotowany w naszej szkole Program Profilaktyki. Jednym z celów wymienianych w tym programie jest współpraca z instytucjami wspierającymi proces wychowawczy uczniów, a także prowadzenie działań edukacyjnych adresowanych do społeczności szkolnej. 26 października 2016 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie, miał miejsce cykl spotkań dotyczących profilaktyki raka szyjki macicy – jednego z najczęściej występujących u kobiet nowotworów. Prelekcje poprowadziły przedstawicielki fundacji „Kwiat Kobiecości”. Celem spotkań było zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli wirusa HPV w jego powstawaniu, a ponadto motywowanie kobiet do regularnego poddawania się profilaktycznym badaniom cytologicznym przez całe życie. Treści związane z powyższymi zagadnieniami, zostały przekazane przez prelegentki w sposób bardzo interesujący i przystępny dla uczniów, co było wielką zaletą. Bardzo miłym akcentem wieńczącym spotkanie okazały się upominki od sponsora fundacji.

Koordynator do spraw zdrowia i profilaktyki – Lidia Michalska

Więcej informacji o działalności fundacji można znaleźć na tronie internetowej http://kwiatkobiecosci.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *